10 Adımda Hayallerinize Ulaşın !

10 Adımda Hayallerinize Ulaşın !
10 Adımda Hayallerinize Ulaşın !
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

10 adımda hayallerinize ulaşın.Öncelikle kendinizi ne konuda geliştirmek istiyorsunuz,bunu tespit etmelisiniz.Ardından gelişiminiz için yol haritanızı oluşturmalısınız.Engellere takılmadan varacağınız yeri belirlemelisiniz.Sonuca ulaşmak için gayret göstermeli ve sonuna kadar devam etmelisiniz.

10 Adımda Hayallerinize Ulaşın !


1-) Hedefinizi Belirleyin !

‘Yüksekleri hedefleyin,çok çalışın ve ailenizi sevin !” Deborah Roberts

Kendinizi nerede görmek istiyorsunuz ? Kendinize karşı dürüst olmalısınız,ilerlemek istediğiniz yönü seçerken bunu belirlemelisiniz.Anlık bir heves mi yoksa uzun süre boyunca bu işi,eğilimi,eylemi devam ettirmek ister misiniz ? Cevabınız evet ise devam edebiliriz.

2-) Hayallerinizi Canlandırın ve Yaşayın !

”Gerçekler korkaklar içindir,hayal ediniz ! ” Anonim

Çoğu insan hayal kurarken çok genel hayaller kurar,örneğin bir ev almak istiyordur,ancak dış rengi,iç rengi,kaç odalı olacağı,nerede olacağı konusunda hayal kurmamıştır,sadece istediği bir evdir.Hayal gücü ise böyle çalışmaz,gerçekleşmesi için hayalinizi yaşamalısınız.O eve girmeli gezmeli,neresinde neler yapacağınızı düşünmelisiniz.Hayal gücünüzü derinleştirin !

3-) Yazmayı İhmal Etmeyin !

“Yazı yazmayı öğrenmek, her şeyden önce düşünmeyi öğrenmektir.” Amie Suche

Herhangi bir şey yazdığınızda,siz o şeyi unutsanız bile bilinçaltınıza artık işlenmiştir,siz istemesesinizde o yöne doğru ilerlersiniz.Yazmak güçtür,kendi hayatınızı tasarlayın,ne yapacaksınız nasıl yapacaksınız.Düşüncelerinizi detaylandırarak yazmak,sizi eyleme geçmeniz için teşvik edecektir.

4-) Sıkı Çalışın !

”Devler Gibi Eserler Bırakmak İçin Karıncalar Gibi Çalışmak Gerekir.” N.Fazıl Kısakürek

Hayalinize giden en iyi yol sıkı çalışmaktan geçer,eğer hayaliniz size bir adım attırmıyorsa,olduğunuz yerde saymaya devam edersiniz.Detaylı bir şekilde not aldıktan sonra nasıl yapacağınız konusunda hala bir fikriniz yoksa,bir süre bekleyin.Konudan uzaklaşın ve daha sonra konuya dönmek için bir zaman dilimi belirleyin.İlk an aklınıza gelmeyen bir sürü fikirle karşılaşacaksınız.Eğer nasıl yapacağınızı keşfetmişseniz çalışmalarınızı planlayın ve planınız doğrultusunda hareket edin.

5-) Bitirme veya İlerleme Tarihi Seçin

”Evrenin En Güçlü Savaşcıları Sabır ve Zamandır.” Anonim

Kısa ve uzun süreli planlar oluşturun,hayaliniz ne zaman gerçekleşecek,ne zaman ilerleme kaydetmiş olacaksınız ? Gününüzü,haftanızı ve aylarınızı çalışma periyotlarına bölün,altı ay sonra nerede olacağınızı,olmak istediğiniz yeri not alın.Bugün hayaliniz için ne yapacaksınız,yarın ne yapacaksınız,bu hafta ne yapacaksınız,bu ay ne yapacaksınız ve önümüzdeki üç ve altı ay boyunca neler yapacaksınız tüm bunları belirleyin ve not alın !

6-) İş Birliği Yapın

Hayallerinize giden yolda yardım alırsanız daha kolay bir şekilde ilerlemeniz mümkün,

”Eğer bir şeyi içten istiyorsanız tüm evren onu gerçekleştirmeniz için iş birliği yapar.”

Paulo Coelho

Sözü doğrultusunda,etrafınızdaki insanlar size hangi konularda yardım edebilir,neleri geliştirebilirler,ve onlar ile nasıl iş birliği yaparsanız bunu düşünün.İnsanlara fayda veya zarar gözüyle bakmak yerine hem sizin hem de onların işine yarayacak ve birlikte gelişebileceğiniz iş birlikleri yapmayı tercih edin.İki tarafında kazanacağı tekliflere kimse hayır diyemez.

7-) Mutlu Olun !

”Bulunduğun yer en iyi yer,bulunduğun zaman en iyi zaman,çevrendeki insanlar en iyi insanlardır.”

Anonim

Demesi kolay,gerçek olması emek gerektiren bir eylem olsa da mutluluk,sizleri mutlu eden aktiviteleri ve hobileri belirleyip,ilerlemenizi mutlu bir şekilde devam ettirin,stres ve hırsla yapılan işler,genelde olumsuz sonuçlanır,hayallerinize giden yolda devam ederken mutlu bir şekilde devam etmeyi tercih edin.

😎 Uykunuza Dikkat Edin !

”İyi plan iyi uykuyla başlar.” Anonim

Uyumak konusunda zorlanıyorsanız veya uyku düzeniniz yerinde değilse,çabuk vazgeçebilirsiniz.Dinçlik yalnızca kaliteli ve vaktinde uykuyla gelir.Hedefinize ulaşmak için uyku saatinize dikkat edin,uyku rutini oluşturun ve aynı saatte yatıp aynı saatte kalkmaya özen gösterin.Göreceksiniz çalışmalarınız olumlu yönde ivme kazanacak !

9-) Hayallerinizi Gizleyin !

”Sırrını Gizleyen Muradına Erer.” Hz.Ömer R.A

Bir yola çıktığınızda büyük hedefleriniz varsa,insanların çoğu sizinle alay edecektir.Eğer fikriniz insanlara saçma geliyorsa ve siz gerçekleştireceğiniz hedefin güzel olacağına inanıyorsanız doğru yoldasınız demektir.Hedefinizi fikir aşamasındayken ve henüz tam olarak bitmemişken,size yardım edebilecek,hedefinize ivme kazandırabilecek,ve iş birliği yapacağınıza inandığınız kişiler hariç hayallerinizi gizli tutmalısınız.

10-) Kendinizden Emin Olun !

”İmkansıza Ulaşmanın En İyi Yolu,Onun Mümkün Olduğuna İnanmaktır.”

Lewis Carrol

Eğer bir yola çıktıysanız ve hedefiniz her ne ise ona ulaşacağınızdan kuşkunuz olmasın,istemek ve inanmak farklı şeylerdir ve kazananlar daima inananlardır.İsteğinize ulaşacağınıza inanın ! İstek,inanç ve tefekkür…Eğer kararlılığınızı kendinize gösterirseniz,dışarıdan gelen olumsuzluklar sizi yenemeyecektir.Başarının tek yolu inanmaktır.Canı gönülden inanmak…

10 adımda hayallerinize ulaşın ! Yazımızı Beğendiyseniz Lütfen Yorum Yapmayı ve Görüşlerinizi Bildirmeyi Unutmayın !

10 Adımda Hayallerinize Ulaşın

Yazar:Emirhan Bozbora

Sitemizi takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Not:”Bu Makalenin Tamamı Sitemize Aittir.İlgili makale ve içeriklerimiz,5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.İzinsiz kullanımında Bu hakları ihlal eden kişiler,5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar.Site yöneticileri ilgili işlem başlatma ve suç duyurusunda bulunma hakkına sahiptir.”

3
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
2
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
10 Adımda Hayallerinize Ulaşın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!