12. sınıf öğrencileri için devamsızlık kararı!

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 122622

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova’nın eğitim alanı ile ilgili sorularını yanıtladı.

Deprem bölgesinin yanı sıra ülke genelinde 12. sınıflar için devamsızlık affının geldiğini aktaran Bakan Özer, şunları kaydetti:

“Bakanlık her yıl sınavdan sonra bu müjdeyi veriyordu. 10 ili etkilemedi, tüm illerimiz acı çekti. 12. sınıf öğrencilerimizi devamsızlıktan bırakmayacağız.”

“24 OKULUMUZ YIKILDI”

Bakan Özer, depremin yaşandığı bölgelerdeki duruma ilişkin şu bilgileri paylaştı:

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından sağlam raporu verilmeyen hiçbir yapıda eğitime başlamadık. İlk depremde 24 okulumuz yıkıldı. En güvenli yapıların okullar olduğu ortaya çıktı. Kurumlar hizmetini devam ettirmek için okullarımızı kullandı. Vatandaşlarımızı mağdur etmeden destek verirken okulları normalleştirmeyle ilgili süreci tamamladık. 465 bin vatandaş okullarımızda konakladı.”

“59 BİN 922 ÖĞRENCİ MEMLEKETLERİNE GERİ DÖNDÜ”

Özer, depremin ardından bölgeden ayrılan, ancak daha sonra geri dönen öğrenci sayısını da açıkladı:

 

450 bin öğrenci nakillerini diğer illere aldırdı. 59 bin 922 öğrenci memleketlerine geri döndü. Dikkat çekici nokta en fazla dönüş K.Maraş’ta. Onu Hatay izliyor 10 bin öğrenci Hatay’a döndü.”

Kaynak:Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
12. sınıf öğrencileri için devamsızlık kararı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!