600 TL olan bilet 1000 TL’ye çıktı, yurttaş İstanbul’da kaldı

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Otogarda başlayan Kurban Bayramı tatili hareketliliği bugün de devam ederken otobüs firmalarının koyduğu ek seferler de doldu. Depremin yaşandığı şehirlerden gelen turizm firmaları da bilet bulamayan yurttaşlara destek olmaya çalışıyor. Kimi yurttaşlar da bayramlarını geçirmek için İstanbul’a geldi. Bilet bulamayan bazı yurttaşlar bilet fiyatlarının yüksekliğinden de şikayetçi oldu.

‘BİRÇOK İNSAN MAĞDUR OLDU’

Gaziantep’te turizm firması temsilcisi olan Ali Kıran, İstanbul otogarındaki yoğunluk nedeniyle Gaziantep’ten geldiğini söyledi.

221622136 otogarda kurban bayrami tatili yogunlugu aa 5

Gaziantep’ten 50 araç alarak İstanbul’a geldiğini anlatan Kıran, “Günlük 5 araç çıkarıyoruz. Piyasada araba bulunmuyor. Yurttaşlar Gaziantep ve Adana’ya gidemiyor. Birçok insan burada mağdur oldu. Burada 4-5 gün yatan işçiler var. Memleketine gidecek, gidemiyor. Biz de bu sorunları gidermek için Gaziantep’ten bomboş araba çıkartıp getiriyoruz. Düne kadar 800 liraya yurttaşı gönderiyorduk, bugün ücretler 1000 lira oldu” diye konuştu.

Yolcu Nafile Öztürkmen de memleketi Gaziantep’e bilet bulamadığını ve ek sefer fiyatlarının yüksek olmasından dolayı şikayetçi olduğunu söyledi.

221622558 otogarda kurban bayrami tatili yogunlugu aa 4

‘2 GÜN ÖNCE 600, BUGÜN 1000 TL’

Kardeşi ile otogarda kaldıklarını ifade eden Öztürkmen, “Normalde 2 gün önce Gaziantep’e almamız gereken bir bilet 600 lira iken bugün 1000 lira deniyor. En iyi firmaların sunduğu fiyat 600 lira. Ek sefer çıkaracaklar ve ek seferin bütün maliyetini almaya çalışıyorlar. Fırsatçılara imkan verilmemeli” dedi.

Batman yolcusu Ayhan Uçar da otogarda saatlerdir bilet bulmak için beklediğini belirterek “Çocuklarım beni bekliyor. Bu gece otogarda yattım. Hiç yer yok. Büyüklerimizden rica ediyorum. Firmalar farklı fiyatlar söylüyor” ifadelerini kullandı.

221624122 otogarda kurban bayrami tatili yogunlugu aa 3

İnşaat işçisi Enes Şahin de bayramda ailesinin yanına memleketi Ağrı’ya gideceğini anlatarak “Burada 4-5 ay çalışıp memleketimize gidiyoruz. Bir ay önce biletimi aldım şu an bilet bulamıyorlar. Memlekete giderken de bayram trafiği yaşanıyor. Arkadaşlar Ağrı’ya, 24 saatlik yolu 28 saatte gitmişler. Ailemize de İstanbul’dan eşyalar, hediyeler götürüyoruz” dedi.

Çocuklarıyla memleketi Mardin’e giden Zeynep Ural da bilet bulmak için günlerce uğraştıklarını söyledi.

221623074 otogarda kurban bayrami tatili yogunlugu aa 2

Kaynak:Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
600 TL olan bilet 1000 TL’ye çıktı, yurttaş İstanbul’da kaldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!