ABD, Nijer’i işgal ederse, üçüncü dünya savaşı başlar

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 144016

Nijerya’da INRI Evanjelik Ruhani Kilisesi lideri Elijah Ayodele, ABD Başkanı Joe Biden‘ı “Tanrı’nın gazabı tehdidi” altında Nijer’i işgal etmemesi konusunda uyardı.

“Eğer ABD Nijerya Cumhuriyeti’ni işgal ederse, bu şeytani ve terörist bir hareket olacaktır” diyen Ayodele, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Bu, Joe Biden’ın Tanrı’nın gazabını çağırmak istediği anlamına gelir. Bu, Tanrı’nın karşı olduğu üçüncü bir dünya savaşı başlatmanın bir yoludur. Bırakın Nijer kendi kaderine kendi karar versin, bu Tanrı’nın ABD’ye bir mesajıdır. Amerika müdahale ederse bunu pahalıya ödeyecektir.”

Ayodele, Biden’ın siyasi konumunun “kırılgan” olduğunu ve Nijer’i işgal etme girişiminin “yönetimini yok edeceğini” öne sürdü.

Ayodele, “Nijer’i işgal etmeye gerek yok, o ülkeyi işgal etmek dünya barışı için daha fazla sorun yaratacaktır, zor olacaktır. Nijer’de savaşa girmek için çok erken, üçüncü dünya savaşını başlatmayın” diye konuştu.

Kaynak Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
ABD, Nijer’i işgal ederse, üçüncü dünya savaşı başlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!