ABD’den Ukrayna ve NATO açıklaması

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 172519

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Ukrayna’nın geleceğinin NATO’da olduğunu, bunun müzakereye açık bir konu olmadığını kaydetti.

Sullivan, ABC News televizyon kanalında, “This Week” adlı televizyon programına konuk oldu.

ABD’nin, Rusya’ya karşı Ukrayna’ya desteğinin süreceğinin altını çizen Sullivan, Amerikan halkının da bunu desteklemeye devam edeceğini düşündüğünü aktardı.

Jake Sullivan, Ukrayna’nın NATO üyeliğiyle ilgili ise “Ukrayna’nın geleceği NATO’dadır. Nokta. Bunun için müzakereye gerek yok. Bir noktada bu gerçekleşecek” dedi.

Halihazırda üyeliğin mümkün olmadığına işaret eden Sullivan, “Öncelikli olarak savaş devam ederken, Ukrayna’nın NATO’ya girmesi, NATO’nun Rusya’yla savaşa girmesi anlamına gelir. Bu da ABD’nin, Rusya’yla savaşa girmesi anlamını taşır. Ne NATO ne de ABD bunu yapmaya hazır değil” diye konuştu.

Diğer taraftan NATO üyeliği için her aday ülkenin bazı demokratik reformlar gerçekleştirmesi gerektiğine dikkati çeken Sullivan, Ukrayna’nın önemli ilerleme kaydettiğini, ancak daha fazla reform yapması gerektiğini ifade etti.

Kaynak Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
ABD’den Ukrayna ve NATO açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!