Adalet ve Demokrasi Hareketi, Kemal Kılıçdaroğlu’na taleplerini iletti: ‘Yeni kadroların önü açılmalı’

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’de parti içi muhalif  grup olarak öne çıkan Demokrasi ve Adalet Hareketi, taleplerini içeren bildiriyi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na iletti.

Bildiride hareketin talepleri kamuoyuyla paylaşıldı. Hareket taleplerini; “mevcut genel merkez yönetiminin çekilmesi ve yeni, liyakatli kadroların önünün açılması”, “partinin evrensel ölçekte katılımcı ve demokratik bir tüzüğe kavuşturulması”, “yeni tüzük, parti örgütlerinin görüş ve önerileri ışığında hazırlanması”, “il ve ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, belediye başkanları, kurultay delegeleri ve milletvekili adaylarının tamamının önseçimle belirlenmesi” ve “MYK üyelerinin PM tarafından seçim yoluyla belirlenmesinin zorunlu hale getirilmesi” olarak sıraladı.

034637843 semih balaban 1

(Semih Balaban)

Demokrasi ve Adalet Hareketi Sözcüsü Semih Balaban, bildirinin Kılıçdaroğlu tarafından “olumlu karşılandığını” söyledi. Balaban “Önceliğimiz ayrı bir tüzük kurultayı. Gündemimizde herhangi bir adayı destekleme veya aday çıkarma hedefi yok” dedi.

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Adalet ve Demokrasi Hareketi, Kemal Kılıçdaroğlu’na taleplerini iletti: ‘Yeni kadroların önü açılmalı’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!