AKP Ankara Milletvekili adayı Lütfiye Selva Çam kimdir? Lütfiye Selva Çam kaç yaşında, nereli?

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 122524

Seçime günler kala, partiler milletvekili adaylarını açıkladı. Yoğun geçen mesainin ardından, AKP’nin Ankara milletvekili adaylarından biri de Lütfiye Selva Çam oldu. Lütfiye Selva Çam’ın yaşamı ve kariyeri merak ediliyor. İşte ayrıntılar…

LÜTFİYE SELVA ÇAM KİMDİR?

Lütfiye Selva Çam, 5 Eylül 1970 tariginde Şanlıurfa‘da dünyaya gelmiş, Türk mühendis ve siyasetçidir. 7 Haziran 2015 tarihinden beri AKP Ankara milletvekilidir.

5 Eylül 1970 Şanlıurfa doğumlu olan Lütfiye Selva Çam, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yurt dışında ve yurt içinde İnsan Kaynakları, yönetim, organizasyon ve eğitime yönelik çalışmalarda bulundu. Genel Merkez Kadın Kolları İkinci Olağan Kongresi ile MKYK ve ardından MYK üyeliğine seçilerek Ekonomik İşler Başkanı olarak görev yaptı. 

Lütfiye Selva Çam, haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri’nde ve 2018 Türkiye genel seçimleri’nde AKP Ankara milletvekili olarak meclise girdi.

LÜTFİYE SELVA ÇAM ÖZEL YAŞAMI

Lütfiye Selva ÇAM, TİKA Başkanı Serdar Çam ile evli olup üç çocuk annesidir. Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Fransızca ve Arapça bilmektedir.

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
AKP Ankara Milletvekili adayı Lütfiye Selva Çam kimdir? Lütfiye Selva Çam kaç yaşında, nereli?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!