Ali Yerlikaya’yı hedef almışlardı… Özgür Özel’den ‘Ebabil Harekatı’ paylaşımı: ‘Deşifre etmiştim…’

kapak 123458.jpg
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara’da Kızılay’da önceki gün İçişleri Bakanlığı’na bombalı saldırı düzenlendi. Bu olaydan sonra eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yakın Twitter hesapları, saldırıdan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yı sorumlu tutmuştu. 

PAYLAŞIMI SİLİP, HESABI KAPATTILAR

Bu hesaplardan biri de Soylu’ya yakın Ebabil Harekatı’ydı. Söz konusu hesap, bir süre sonra bu tweeti sildi ve yeni bir tweet paylaşarak hesabın kapatılacağını açıkladı:

 “Bugün Ebabil Harekatı hesabından atılan tweet kabul edilemez! Bunu asla kabul etmiyor ve Ebabil Harekatı’nın sosyal medya hesabını kapatıyoruz.”

123103129 f7xmy7mwmaavlco

ÖZGÜR ÖZEL’DEN ‘EBABİL HAREKATI’ PAYLAŞIMI

CHP Genel Başkanlığı’na aday olan Özgür Özel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, daha önce ‘Ebabil Harekatı’ isimli trol organizasyonunu deşifre ettiğini söyledi. 

Özel, “12 Ocak günü çok konuşulan basın toplantımızda, Süleyman Soylu’nun kamu kaynaklarıyla finanse ettiği Ebabil isimli troll grubunu deşifre etmiştim. Dün Ebabiller bazı paylaşımlarla önce deşifre oldular ardından apar topar tüm hesaplarını kapattılar. Bir adım geri atmayız, Bir kelime eksik konuşmayız, bir santim eğilmeyiz. Biliriz ki biz bir santim eğilirsek. Bunlar bu millete diz çöktürürler…” dedi.

122940302 oz2

NE OLMUŞTU?

Özel, eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanlığını yapan Emin Şen’in SM360 ve Native isimli şirketleri üzerinden kamudan aldığı ihalelerle, “sosyal medya trollerine ödeme yaptığını” iddia etmişti.

Özel, Şen’in Ebabil Harekâtı adlı yapılanmayı yönlendirdiğini belirtmişti.

İçişleri Bakanlığı’nın resmi sitesinde Şen, “Bakan müşaviri” olarak kayıtlıyken Özel’in açıklamaları sırasında bu kayıt, “Danışman” olarak değiştirilmişti. Ardından bakanlıktan yapılan açıklamada, “Emin Şen, kadrolu çalışan değildir. Uzun süredir İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sosyal medya danışmanlığı yapmaktadır” denilmişti.

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Ali Yerlikaya’yı hedef almışlardı… Özgür Özel’den ‘Ebabil Harekatı’ paylaşımı: ‘Deşifre etmiştim…’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!