Android’in logosu değişti!

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google, Android’in yeni marka kimliği değişikliği kapsamında Android logosunu 3 boyutlu hale getirme ve bazı diğer değişiklikler yapma kararı aldı. Bu karar 2019’dan bu yana ilk kez Google’ın Android için yeni bir marka kimliği duyurduğu anlamına geliyor.

Değişiklikler arasında Android logosunun 3D bir forma dönüşmesi yer alıyor. Yani, artık Android’in logosu 2D bir modelden 3D bir modele geçiyor. Bunun yanı sıra, yeni bir kelime işareti de tanıtıldı.

163240672 android logo yeni yeni yeni

Yeni kelime işaretinde ‘Android’ kelimesinin başında büyük ‘A’ harfi kullanılıyor. Bu Google’ın daha önce küçük ‘a’ harfi kullanmasıyla yapılan bir değişiklik. ‘n’ ve ‘r’ harfleri de artık daha yuvarlak bir şekle sahip.

3D Android logosu ilk kez CES 2023’de gösterilmişti. Ancak yeni kelime işareti ilk kez görüntülendi. Google, “yeni marka kimliğini” doğruladığını ve gelecekte daha fazla bilgi paylaşacağını açıkladı. Şirket, bu değişiklikleri Pixel 8 etkinliğinden önce veya etkinlik sırasında resmi olarak duyurmayı planlıyor. Etkinliğin Ekim ayında gerçekleşeceği düşünülüyor.

Android’in eski logosu:

162651658 android 2

Android’in yeni logosu:

163108891 android yeni logo

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Android’in logosu değişti!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!