Antakya diye bir yer artık yok

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Depremlerin üzerinden 5 ayı aşkın bir süre geçmiş olmasına karşın bölgedeki yurttaşlar temiz su, barınma ve sağlık hizmetine ulaşmakta güçlük çekiyor. Bölgede çalışma yürüten bilim insanları ise yaptıkları çalışmalarla depremin yıkıcı etkisini gözler önüne seriyor.

Depremden en çok etkilenen kentlerin başında gelen Hatay’ın Antakya ilçesinde depremin olumsuz etkisi harita mühendisleri tarafından “kuş bakışı” olarak görüntülendi.

045221056 whatsapp image 2023 07 17 at 04.51.54 min

(Deprem Öncesi)

Söz konusu fotoğraflarda Antakya’nın depremden önceki ve sonraki halini görmek mümkün. Harita mühendisi Kenan Kantarcı, söz konusu fotoğrafları Cumhuriyet’e değerlendirdi. Kantarcı, “Antakya Merkez bölgesinde yaklaşık 300 hektarlık bir alanda şu an ayakta duran ev sayısı yok denecek kadar az. Gece olduğunda Antakya’daki evlerin hiçbirinde ışık yanmıyor” diye konuştu.

045322760 hatay1 s3 sb min

(Deprem Sonrası)

‘EVLERDE KİMSE YAŞAMIYOR’

“Antakya diye bir yer artık yok” ifadeleriyle depremin yıkıcı etkisini gözler önüne seren Kantarcı, “Bazı evler yukarıdan sağlam görünse de şu an o evlerde kimse yaşamıyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Antakya diye bir yer artık yok

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!