Apple da bu işe giriyor: Apple GPT için ayrıntılar

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 104433

Apple, yapay zeka yarışında geride kalmak istemediğini nisan ayında açtığı iş ilanlarıyla göstermişti. 27 Nisan’dan sonra açılan  iş ilanlarının odağında “üretken yapay zeka konusunda uzman” kişilerin aranması dikkat çekmişti. 

Apple’ın resmi olarak duyurmadığı ancak teknoloji camiasında Apple GPT olarak adlandırılan yeni sistem, üretken yapay zekayı odağa alıyor.

APPLE’IN YENİ YAPAY ZEKASINI HEMEN GÖRMEYECEĞİZ

The Verge tarafından yapılan habere göre şirket kendi içinde bu sistemi test etmeye başladı bile. Apple’ın yakın bir zaman içinde bu sistemi kullanıma sunması beklenmiyor. Söylenene göre şirket içinde küçük bir grup ile başlayan test süreci için Büyük Dil Modeli de hazırlandı. 

Sohbet botu için de hazırlıkların sürdüğü Apple, süreci aceleye getirmek istemiyor ve bu yüzden hızlandırmıyor. Bu yapay zeka sisteminin, metinleri özetleme ve gelecekteki özellikleri prototipleme ve bünyesindeki veriler ışığında soruları yanıtlama gibi özelliklere sahip olması bekleniyor. 

Apple’ın geliştirdiği yeni yapay zeka için bilgilerin gelecek yıla kadar ayrıntılarının belli olacağı tahmin ediliyor.

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Apple da bu işe giriyor: Apple GPT için ayrıntılar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!