Bakan Nureddin Nebati hatasını kabul etti: KYK’de yeni düzenleme yolda

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milyonlarca öğrencinin Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) borçlarının faizlerinin silindiğini açıklamasının ardından yasal düzenleme Meclis’ten ekim ayı sonunda geçmiş, ancak durumun tam tersi olduğu ortaya çıkmıştı.

KYK borçlarında faizlerin silinmediğini TBMM bütçe görüşmelerinde dile getiren HDP’li vekil Garo Paylan, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile yaptığı görüşmeyi aktardı.

150101276 garabet paylan

Gazete Duvar’dan Serkan Alan’ın haberine göre Paylan, “Cumhurbaşkanı’nın çok net, ‘Sadece anapara ödenecek’ diye beyanı var. Ama Meclis’in çıkardığı yasa bu beyanı es geçmiş. Yasanın alt metinlerinde gecikme zammı devam etmiş ve ciddi mağduriyetler var. Faizin çok küçük bir bölümü silinmiş durumda. Konuyu gündeme getirmemin ardından Bakanlık yetkilileri ve Bakan Nebati ile yaptığım görüşmede, ‘bu meselenin yılbaşında gelecek torba yasayla çözüleceğini’ beyan ettiler” ifadelerini kullandı.

Kaynak Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Bakan Nureddin Nebati hatasını kabul etti: KYK’de yeni düzenleme yolda

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!