Başmüfettiş olarak çalışma şartı kaldırıldı

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 013623

Eskiden TCDD Teftiş Kurulu Başkanlığı’na kurulda görevli başmüfettişler arasında atama yapılabiliyordu. Ayrıca başmüfettiş unvanını aldıktan sonra kuruluşun merkez ve taşra teşkilatında görev yapanlar arasından da teftiş kurulu başkanlığına atama olabiliyordu. Ancak dün atanma şartları sil baştan değiştirildi.

Buna göre, kurul başkanlığına, kamu kurum ve kuruluşlarında müfettiş yardımcılığı dahil en az 5 yıl müfettişlik hizmeti bulunan müfettişler arasından atama yapılabilecek. Böylece TCDD Teftiş Kurulu Başkanlığı’na atanabilmek için kurumda başmüfettiş olarak görev yapma şartı da kaldırılmış oldu. Kamuda en az 5 yıl müfettişlik hizmeti bulunanlar TCDD Teftiş Kurulu Başkanlığı’na atanabilecek.

Ayrıca bu 5 yıllık süre içerisinde müfettiş yardımcılığı da sayılacak. Yani 5 yıllık müfettişliğin bir bölümünü müfettiş yardımcısı olarak geçirenler de teftiş kurulu başkanlığına atanabilecek. 

Kaynak:Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Başmüfettiş olarak çalışma şartı kaldırıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!