Batman’da 7-10 yaşlarındaki çocuklara namaz kılma programı düzenlendi

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her yıl ağustos ayında temsilcilikleri bulunan illerde 15 günlük namaz kılma programı düzenleyen “Kur’an Nesli Platformu”, cami ve resmi Kuran kurslarına giden 7-10 yaşlardaki çocukları şeriatçılık kıskacına aldı.


Yayınlanma:
30.08.2023 – 04:00


Tarikatların kıskacındalar: Batman’da 7-10 yaşlarındaki çocuklara namaz kılma programı düzenlendi

Abone Ol

google-news

Batman’da Bilge Eğitim Derneği öncülüğünde 12 dini sivil toplum kuruluşunun desteği ile 2011 yılında kurulan ve bölge illerinde temsilcilikler kuran “Kur’an Nesli Plartformu” cami ve kuran kurslarına giden küçük yaştaki çocuklara namaz kılma programı yaptırdı.

Kur’an Nesli Platformu Van İl Temsilciliği tarafından düzenlenen ‘Hayat Namazla Güzeldir’ etkinliğinde ise namaz kılma programı düzenlendi, etkinliğe kentteki Kuran kurslarına devam eden çocuklar aileleriyle birlikte katıldı. Takkelerle ezan okutulan ve namaz kıldırılan çocukların her şeyden habersiz davranışlar sergilemesi ise dikkat çekti.

Peygamber Sevdalıları Vakfı Van İl Başkan Yardımcısı Ahmet Faruk Çevik’in de katıldığı programda okunan Kur’an tilavetinden sonra bir çocuk tarafından ezan okundu. Çimenlik alanda kız ve erkek çocuklar ayrı saflarda namaza durdu. Bir çocuk imam tarafından namaz kıldırıldı.

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Batman’da 7-10 yaşlarındaki çocuklara namaz kılma programı düzenlendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!