Becan: En büyük eğitim fiyaskosu

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 233119

CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) liselerde sınıf tekrarını geri getiren ve açık liseye geçişleri zorlaştıran yönetmelik değişikliğinin, “100 yıllık Cumhuriyet tarihinin en büyük eğitim fiyaskosunu tescillediğini” söyledi.

Laik, kamusal ve çağdaş eğitimden hızla uzaklaşılması sonucu lise çağındaki her dört öğrenciden 1’inin açıköğretime geçerek, eğitimden koptuğuna ve 2012- 2022 arasında açık lisede okuyan öğrenci sayısının yüzde 54 arttığına vurgu yapan Becan, “İktidarın siyasi çıkarları doğrultusunda yapboz tahtasına çevrilen eğitim sistemi nedeniyle bir neslin eğitim öğretim hakkı ellerinden alındı” tepkisini gösterdi.

Becan, nitelikli işgücü yerine ucuz işgücü yaratma motivasyonuyla hareket eden bir eğitim ekosisteminin yaratıldığını da söyleyerek “Okul zili, her eğitim dönemi başında aslında güvencesiz işçiliğe çalıyor” dedi.

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Becan: En büyük eğitim fiyaskosu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!