Bir zamanların efsane telefon şirketi BlackBerry satılıyor

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanadalı teknoloji şirketi BlackBerry Ltd., özel sermaye şirketi Veritas Capital tarafından yapılan bir satın alma teklifi sonrasında %17 oranında değer kazandı. BlackBerry‘nin ABD’de listelenen hisseleri 5,23 dolar seviyesinden kapanarak şirketin piyasa değerini 3,1 milyar dolar artırdı.

Teklifin ayrıntıları şu an için bilinmiyor. Bir kaynağa göre, Veritas‘ın BlackBerry‘nin tamamını satın almak için teklifte bulunduğu ifade edildi ve BlackBerry‘nin diğer potansiyel alıcılarla da görüşmeler yürüttüğü belirtildi.

BlackBerry, Mayıs ayında yaptığı açıklamada işletme portföyü için stratejik seçenekleri değerlendireceğini ve bunun bir veya daha fazla işletmenin ayrılmasını da içerebileceğini duyurmuştu. Şirket, günümüzde otomobil ve siber güvenlik alanlarında yazılım üretimine odaklanmaktadır.

115450497 blackberry

AKILLI TELEFON FAALİYETLERİNİ SONLANDIRMIŞTI

BlackBerry, 1984 yılında kurulmuş olup özellikle 2000’li yılların başında iş amaçlı akıllı telefonlarıyla tanınmıştır. Geçen yıl akıllı telefon işini sonlandıran şirket, mobil cihazlarıyla ilgili eski patentlerini satışa sunmaya başlamıştı.

Şirket, mobil cihazlar alanındaki patentlerini Malikie Innovations Limited‘e 900 milyon dolarlık bir anlaşma ile sattığını açıkladı.

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Bir zamanların efsane telefon şirketi BlackBerry satılıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!