CHP’de gözler ‘İmamoğlu ile bir hayalim var’ diyen Özgür Özel’e çevrildi: Değişimin sözcüsü

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’de, adı genel başkanlıkla anılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun önümüzdeki dönem İstanbul’a yeniden aday olacağını açıklaması üzerine, genel başkanlık için adı geçen isimlerin sayısı ikiye indi.

220926547 whatsapp image 2023 08 18 at 22.09.11

(Ekrem İmamoğlu)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kurultayda yeniden aday gösterilmesi beklenirken, değişimcilerin odaklandığı isim CHP grup başkanı Özgür Özel oldu. İmamoğlu da belediyeye yeniden aday olduğunu duyurduğu basın toplantısında, Kılıçdaroğlu’nun “Geçmişi temiz biri olsun, bırakırım” sözlerine gönderme yaparak “CHP’nin tarihini bilen, geçmişi tertemiz evlatları vardır. Bunlardan biri, ismi geçtiği için Özgür Özel’dir” dedi.

Partide değişimciler, İmamoğlu’nun bu açıklamasıyla “artık genel başkanlık yarışında kenara çekildiğini ve yerel seçimlere odaklandığını” söylüyor. Değişimciler, Özel’in “İmamoğlu ile ortak bir hayalim var” açıklamasını anımsattı. 

221109892 thumbsbca8f63386217ea0ad072b921ef01784bb

(Özgür Özel)

KONGRELER ÖNEMLİ

Özgür Özel’in parti tabanının endişelerini de dillendireceğini söyleyen değişimciler, “Aranan sözcü Özgür Özel olacak” yorumunu yaptı. Özel’in adaylığını ne zaman açıklayacağına ilişkin konuşan kaynaklar, “Şu an ilçe kongreleri sürüyor. İlçe seçimleri bitince, aldığı tepkilere göre ‘Ben adayım’ der” değerlendirmesini yapıyor.

Özel’in altı dolu bir değişimle gelmek istediğini de söyleyen değişimciler, bu kapsamda bir tutum belgesi hazırladıklarını aktardı. Belgeye ilişkin konuşan değişimciler, “Değişimden insanlar ne anlıyor, bunu yazmaya çalışıyoruz. Kongre süreci bitince, bu da Özgür Bey tarafından açıklanabilir” dedi. 

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
CHP’de gözler ‘İmamoğlu ile bir hayalim var’ diyen Özgür Özel’e çevrildi: Değişimin sözcüsü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!