CHP’li Aslanoğlu, AKP’nin listesini yorumladı: Dönekler kampı gibi!

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 112007

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, 14 Mayıs seçimleri öncesi AKP’nin listesindeki eski CHP’li isimleri sert dille eleştirdi. 

CHP’nin İzmir listesinin Millet İttifakı’nın listesi olarak baktıklarını söyleyerek, “Tek liste olarak giriyoruz. Hep birlikte…Gerçekten iyi bir liste. İzmir’de bu seçimlerde en yüksek oyu olacağızç Muharrem Bey’in yaptığı gibi muhalefete odaklanmayacağız. Bizim iktidara odaklanmamız gerekiyor. Diğer partilerin adaylarına saygı duyuyoruz. Hiçbir partinin çıkardığı isimler bizim oylarımızı etkilemez. İktidara odaklanmış durumdayız” diye konuştu.

“DÖNEKLER KAMPI GİBİ…”

AKP’nin İzmir listesini değerlendiren CHP’li Aslanoğlu, “Orası dönekler kampı gibi. Bütün dönekler orada! Omurgasız teğmen, Savcı Sayan. Söz veriyoruz o omurgasızı vekil yaptırmayacağız” ifadelerini kullandı.

“SENİ VEKİL YAPTIRMAYACAĞIZ”

“Seni vekil yaptırmayacağız” diye devam eden Aslanoğlu, “Bizim oylarımız ile seçilip AKP milletvekili olan omurgasızı bu sefer oylarımız ile vekil yaptırmayacağız. 9+9 Her iki bölgede de 9 vekil çıkartacağız. Seni sandığa, partini tarihin derinliklerine gömeceğiz. Sana da söz! Biz kazanacağız, çıkar siyasetçilerini tarihe gömeceğiz” dedi.

AKP İzmir 1. bölge dördüncü sıra milletvekili adayı Mehmet Ali Çelebi, 2018 genel seçimlerinde CHP’den vekil seçilmiş, daha sonra partisinden istifa etmişti. Savcı Sayan da yıllarca CHP’de siyaset yaptı, daha sonra AKP’ye geçti. Yerel seçimlerde Ağrı Belediye Başkanı seçilen Sayan, birinci bölge altıncı sıradan aday gösterildi.

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
CHP’li Aslanoğlu, AKP’nin listesini yorumladı: Dönekler kampı gibi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!