CHP’li Başarır’dan ‘Meclis tatil yapmasın’ çağrısı

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 172446

CHP’li Başarır, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Başarır, Lozan Barış Antlaşması’nın 100’üncü yılının coşkuyla kutlandığını belirterek, “Lozan Barış Antlaşması, dün imzalanmış gibi önemini korumaktadır. Lozan, Türk ulusuna karşı yüzyıllardır hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılan büyük bir suikastın çöküşünü anlatan belgedir. Lozan, Osmanlı dönemi tarihinde benzeri görülmemiş siyasal bir zaferdir. Bizlere böylesine önemli diplomatik zaferi yaşatan büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’yü saygıyla, şükranla anıyorum” dedi.

“SINAV SONUÇLARI VAHİM”

Ardından üniversite sınav sonuçlarına ilişkin değerlendirmede bulunan Başarır, “Kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ancak sonuçlar vahim. 2020’de 15 bin, 2021’de 23 bin, 2022’de 96 bin, bu yıl da 100 bin öğrencimiz sınavda sıfır çekmiş. Bu nasıl bir orandır? Neden eğitim sistemimiz bu duruma geldi? Her geçen gün de kötüye gidiyor. Bunun sebebi, 21 yıllık iktidarın yanlış uygulamalarıdır, eğitimin yazboz tahtası haline getirilmesindendir. Eğer öğrencilerimizi cemaatlere ve vakıflara teslim ediyorsak, eğitim kalitemizi arttırmıyorsak ve dünyanın çok gerisinde kalıyorsak; bunu düşünmeliyiz” diye konuştu.

“MECLİS TATİL YAPMASIN, ÇALIŞSIN”

Başarır, yarın TBMM Genel Kurulu’nun olağanüstü toplanacağını hatırlatarak, “Asgari ücretin 7-8 katı oranında maaş alan biz milletvekilleri çalışmalıyız. Ekime kadar 15 gün tatil yapabiliriz. Ama ülkeyi bekleyen çok önemli sorunlar var; zamlar, emeklinin, memurun durumu. Meclis tatil yapmasın, çalışsın. Memurun, işçinin durumunu, konut sorunlarını konuşmak istiyoruz. Umarım AK Parti Grubu gelir oraya ve Meclis’in en az 2,5 ay daha çalışması için el kaldırır” dedi.

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
CHP’li Başarır’dan ‘Meclis tatil yapmasın’ çağrısı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!