CHP’li gençler emeklilerle buluşacak: ‘Canlı billboard olacağız’

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Gençlik Kolları, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun emeklilere yönelik bayram ikramiyesi vaadini, ‘canlı billboard’ yöntemiyle sokaklarda duyuracağını açıkladı.

CHP Gençlik Kolları Genel Sekreteri Ozan Işık, “Bugünden itibaren tüm Türkiye’de canlı billboard olacağız. Kent meydanlarında, maaşlarını çektiği banka, bankamatik önlerinde emeklilerle buluşup, önümüzdeki ilk Kurban Bayramı’nda alacakları ikramiyeyi anlatacağız” dedi.

171612152 38451578 94d3 438e 9d90 f3fcac7c033d w

Işık, bugün yaptığı yazılı açıklamada, Kemal Kılıçdaroğlu’nun iktidara gelmeleri halinde emeklilere ödenen bayram ikramiyesini 8 bin 500 liraya yükseltme ve haziran ayındaki Kurban Bayramı’nda emeklilere toplam 15 bin TL ikramiye ödeme vaadini içeren dövizler taşıyan CHP’li gençlerin fotoğraflarını paylaştı.

Işık, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“TÜRKİYE’DE CANLI BİLLBOARD OLACAĞIZ”

“Bugünden itibaren tüm Türkiye’de canlı billboard olacağız. Kent meydanlarında, maaşlarını çektiği banka, bankamatik önlerinde emeklilerle buluşup, önümüzdeki ilk Kurban Bayramı’nda alacakları ikramiyeyi anlatacağız.

Cumhurbaşkanı adayımız, genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun emeklileri önceleyen vaadini sosyal medyadan sokaklara taşımak bizim görevimizdi. En nihayetinde, sosyal medyanın yaygın kullanımı gençler arasında. Yapılacak tek şey, birer canlı billboard olup banka, bankamatik sıralarında, parklarda, kahvehanelerde, pazarlarda emeklilere bu vaadi anlatmaktı.

“BÖYLE BİR EYLEM TASARLADIK”

Biliyorsunuz, 2015 seçim vaadimiz olan ‘her bayramda emeklilere ikramiye’ hayata geçti. Biz de maaş günlerini düşünerek böyle bir eylem tasarladık. Gençlik Kolları’ndan arkadaşlarımız, tüm Türkiye’de sahaya çıktı ve eş zamanlı bir eylemle ilk Kurban Bayramı’nda, bu seneki Ramazan Bayramı’nın da farkını alacak şekilde 15 bin TL olarak verilecek ikramiyeyi anlatmaya başladı.

Emekliler ile görüşen ve bunu veriye döken arkadaşlarımız, sokağın tansiyonun oldukça iyi olduğunu bizlere aktarıyorlar. Emekliler, özellikle kurban ibadetleriyle birlikte torunlarına verecekleri harçlıkları düşünüyor ve oldukça mutlu olduklarını bildiriyorlar.”

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
CHP’li gençler emeklilerle buluşacak: ‘Canlı billboard olacağız’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!