DGS başvuruları ne zaman başlayacak? 2023 DGS başvurusu nereden, nasıl yapılır? DGS ne zaman? DGS başvuru ücreti ne kadar?

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 153936

Ön lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra lisans eğitimlerini tamamlamak için DGS sınavına giriş yapan adaylar DGS sınavının ne zaman yapılacağını ve başvuru ücretlerinin ne kadar olduğunu merak ediyor. Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvurularının ne zaman, nereden ve nasıl yapılacağı araştırılıyor. Peki, DGS başvuruları ne zaman başlayacak? 2023 DGS başvurusu nereden, nasıl yapılır? DGS ne zaman? DGS başvuru ücreti ne kadar? İşte ayrıntılar…

2023 DGS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

ÖSYM tarafından yayımlanan 2023 sınav takvimine göre, DGS başvuru tarihleri 26 Mayıs’ta başlayacak ve 5 Haziran tarihinde sona erecek.

DGS BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

ÖSYM tarafından yayımlanan takvime göre DGS başvuruları 29 Mayıs – 5 Haziran 2023 tarihleri arasında yapılacak. İlk başvuruyu kaçıran adaylar geç başvurudan yararlanabilecek. DGS geç başvuruları ise 13 Haziran 2023 tarihlerinde alınacak. DGS başvurularının saat 11’de ÖSYM AİS ekranı üzerinden erişime açılması bekleniyor.

DGS 2023 SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuru kılavuzu henüz yayımlanmadı. Sınava girecek adaylar DGS 2023 ücretinin ne kadar olduğunu merak ediyor. DGS sınav ücreti geçtiğimiz yıl 190 TL olarak belirlenmişti. 2023 yılı DGS başvuru ücreti açıklandığında haberimize eklenecek.

2023 DGS NE ZAMAN?

İki yıllık üniversite eğitimlerini dört yıla tamamlamak isteyen öğrenciler Dikey Geçiş Sınavına katılıyor. Adaylar sınav sonuçlarından elde ettikleri puanlara göre ÖSYM tarafından açılan boş kontenjanlara başvuru yaparak geçiş yapabiliyor. DGS sınavı bu yıl 16 Temmuz 2023’de yapılacak.

Kaynak:Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
DGS başvuruları ne zaman başlayacak? 2023 DGS başvurusu nereden, nasıl yapılır? DGS ne zaman? DGS başvuru ücreti ne kadar?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!