Diyanet personel alımına gidiyor: Mülakata yeni formül!

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 175911

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından KPSS’den yüksek puan almasına rağmen mülakatta elenmeye son vereceğini, mülakatı kaldıracaklarını açıklamıştı.

Bunun üzerine Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da seçim beyannamesinde kamuda işe alımlarla ilgili mülakatın kaldırılacağını belirterek işe alımları, görevin getirdiği zorunluluklar dışında mülakatsız bir şekilde, gençlerin sınavlardaki başarı sıralamasına göre yapacaklarını vadetmişti.

Diyanet İşleri Başkanlığı ise teknik hizmet sınıfından mühendis kadrosuna toplamda 20 kişi için açtığı iş ilanında, KPSS’den en yüksek puan alan toplam 60 kişi arasından atanacak 20 kişiyi “mülakat” ile değil ama “sözlü sınav” ile seçeceğini açıkladı.

Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği lisans programlarından mezun olan 18 kişi Adli Bilişim Mühendisliği lisans programından mezun 2 kişi Diyanet’te işe alınacak.

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Diyanet personel alımına gidiyor: Mülakata yeni formül!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!