Don Kişot balesi, AKM’de seyirciyle buluşacak

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 175359

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Miguel de Cervantes’in Don Kişot romanından seçilmiş bazı bölümlerin yer aldığı eser, 19 ve 20 Nisan’da sahnelenecek.

Ayşem Sunal Savaşkurt‘un sahneye koyduğu eserde “Don Kişot” karakterini Alkış Peker, “Sanço Panza”yı Ürün İndere yorumlayacak. Eserde ayrıca Onur Tunay, Kerem Kuraner, M. Nuri Arkan, Melike Manav, Julia Hartmann, Merve Topaldemir, Zeynep Güçoğlu, Asena Ökte, Berin Kocabaşoğlu, Ayça Anıl, Can Bezirganoğlu, Alican Güçoğlu, Zuhal Karaca ve Özlem Özgen Ovacıklı sahne alacak.

Orkestra şefliğini Roberto Gianola’nın üstlendiği temsilin dekor tasarımını İsmail Dede, kostüm tasarımını Gizem Betil, ışık tasarımını ise Önder Arık yapacak.

Ludwig Minkus’un bestesiyle Marius Petipa tarafından ilk kez 1869’ta Moskova’da Bolşoy İmparatorluk Tiyatrosu’nda sahnelenen bale, müziklerindeki melodi zenginliği ile klasik bale dünyasının önemli eserlerinden biri olarak biliniyor.

Kaynak:Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Don Kişot balesi, AKM’de seyirciyle buluşacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!