Düşük Kredi Puanıyla Kredi Alabilmek

4
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Kredi talebinde bulunan kişilerin kredi puanları düşükse, genellikle bankalar tarafından kredi verilmiyor. Örneğin, bir kişinin mevcut bir kredisi varsa ve yeni bir kredi almak istiyorsa, banka bu kişinin yeni krediyi geri ödeyebileceğine inanırsa, kredi başvurusunu onaylayabilir. Ancak, banka kişinin ödeme yapmakta zorlanacağını düşünüyorsa, başvuruyu reddeder.

Kredi puanını artırmak için atılacak adımlar arasında, puanınızı kontrol etmek yer alır ve bu işlem puanınızı düşürmez. Aynı şekilde, kredi başvurusu yapmak veya başvurunun reddedilmesi de kredi puanını negatif etkilemez.

KREDİ PUANINI ARTTIRMA

Kredi puanını artırma süreci ne kadar sürer? Bir kredi başvurusunun reddedilmesi diğer bankalar tarafından görülemez. Ancak, Kredi Kayıt Bürosu (KKB) puanını inceleyerek ve kaç bankaya başvurulduğunu değerlendirerek, bankalar riski analiz eder ve kredi verme kararı alır. Kredi puanını hızlı bir şekilde artırmanın yolları nelerdir ve bu süreç ne kadar sürer? Bir ay içinde kredi puanı ne kadar artabilir?

Ana neden, kredili ürünlerin zamanında ödenmemesidir. Uzmanlar düşük kredi puanının, kişinin yüksek riskli bir tüketici olduğunu gösterdiğini belirtiyor “Kredili ürünlerin zamanında ödenmemesi, kredi puanınızın düşmesine neden oluyor.

Kredi almak isteyen kişilerin genellikle yüksek bir kredi puanına ihtiyacı vardır, özellikle acil nakit ihtiyaçları olduğunda. Kredi puanını artırmak için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kredi kartı ödemelerini son ödeme tarihinden önce yapmak ve bunu düzenli olarak sürdürmek, puanınızı artırabilir. Örneğin, bir bankadan maaş alan bir kişi, bu bankadan düşük limitli bir kredi kartı alıp, maaşıyla bu kartın borcunu ödeyebilir. Az harcama yapmak ve borcun otomatik olarak maaştan kesilmesini sağlamak, düzenli ödemeler yapmanıza ve dolayısıyla kredi puanınızın artmasına yardımcı olur.

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Düşük Kredi Puanıyla Kredi Alabilmek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!