Emeklilere 7 Dalda Destekler Gelecek

3
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Türkiye’de emekliler için bir dizi yeni düzenleme gündemde. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, bu yeniliklerin yakında hayata geçirileceğini belirtti. Öne çıkan yedi ana başlık arasında, belediye hizmetlerinde indirimler, enerji faturalarında düşüş ve ulaşım kolaylıkları gibi konular var.

Su ve Atık Su İndirimleri

belediye hizmetlerinde, özellikle su ve atık su ücretlerinde emeklilere yönelik indirimler yapılacağı söyleniyor. Ayrıca, doğalgaz ve elektrik faturalarında da indirimler planlanıyor, ancak bu indirimlerin oranı henüz belirlenmedi. Emeklilerin refahını artırmak için fatura indirimi, ulaşım ve konut desteği, düşük faizli kredi imkanları gibi çeşitli alanlarda iyileştirmeler yapılacak.

Emeklilere Ulaşım Desteği

Ulaşım desteği, Ulaştırma Bakanlığı’nın işbirliği ile uçak ve tren biletlerinde indirimler sağlayacak bir proje olarak öne çıkıyor. Kirada yaşayan emeklilere yönelik destekler de planlanıyor, kira artışlarına karşı emeklilere ekonomik yardım sağlanacak. Finansal destekler, bankacılık hizmetlerinde indirimler, mevduat faizlerinde artış, refah payı ve maaş düzenlemeleri de gündemde.

Bu düzenlemeler, Sosyal Güvenlik Kurumu (SSK), Bağ-Kur ve Emekli Sandığı üyeleri dahil olmak üzere tüm emeklilerin gelirlerini artırmayı amaçlıyor. Ayrıca, emekli promosyonları konusunda da güncellemeler yapılıyor ve özel bankaların da bu artışa katılıp katılmayacağı merak konusu.

kaynak CNN Türk

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Emeklilere 7 Dalda Destekler Gelecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!