Emniyet müdürü Hanifi Zengin kimdir?

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 140706

Hanifi ZenginBaşakşehir İlçe Emniyet Müdürü olarak atandı. 59 Emniyet Müdürü, İl Emniyet Müdür Yardımcısı, Şube Müdürü, İlçe Emniyet Müdürü ve Müdür Yardımcısı olarak atandı. Atama listesine göre, Güvenlik Şube Müdürü Muhammet Hanifi Zengin, Başakşehir İlçe Emniyet Müdürü olarak görevlendirildi. Zengin’in yerine yardımcısı Rıdvan Varlı getirildi.

HANİFİ ZENGİN KİMDİR?

Hanifi Zengin 2002 yılında Polis Akademisi’nden mezun oldu.

Geçmişte Ağrı, Bitlis, Antalya’da görev yapan Zengin, Fatih Tınas’ın Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü’ne tayin olmasının ardından İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne atandı.

Zengin, sağlıkçıların 7 Temmuz 2022’de yaptıkları eylemi takip eden gazetecilere şiddet gösterdi ve tehdit etti. 

Artı TV kameramanı Bilal Meyveci’ye yönelik tehditlerinin ardından MLSA Hukuk Birimi “görevi kötüye kullanmak”, “tehdit”, “iş ve çalışma hürriyetinin ihlali” yönünden suç duyurusunda bulundu ve suç duyurusu üzerine Zengin hakkında tahkikat başlatıldı.

Hanifi Zengin’in, 26 Haziran’daki Onur Yürüyüşü’nde de kadın ve LGBTİ+’ları taciz ettiği anların videoya da yansıdı. Hak örgütlerinin suç duyurusunda bulunması üzerine başlatılan soruşturma sonucunda İstanbul Valiliği polisin şiddetini “orantılı” bularak ‘soruşturmaya izin yok’ kararını verdi. 

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Emniyet müdürü Hanifi Zengin kimdir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!