Erdoğon’a Tazminat Ödeyen Akşener : ”Biraz da Helal Para Yesinler”

Akşener Erdoğan
Akşener Erdoğan
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, bugünkü köşesinde Akşener’in Erdoğan’a tazminat ödediğini ve yakın çevresine, “Benim param helaldir. Biraz da helal para yesinler!” dediğini yazdı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 31 Mart seçimlerinden önce Denizli’de söylediği, “Benim milletim bölücü terör örgütünün desteklediği kişilere oy verir mi?” ifadesine verdiği yanıt üzerinden açılan tazminat davasında çarptırıldığı para cezasına tepki gösterdi. Akşener, “Benim param helaldir. Biraz da helal para yesinler!” dedi.

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, bugünkü köşesinde Akşener’in tazminat davasına konu olan konuşmalarını hatırlattı. Ankara 14. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin Akşener’i suçlu bulduğu kararına değinen Saymaz, şunları aktardı:

Şöyle devam edildi: Davacının (Erdoğan’ın) herhangi bir parti seçmenine veya toplumun belirli bir kesimine yönelik isnat edici hiçbir söyleminin bulunmamasına rağmen, davalının (Akşener’in) gerçek olarak nitelendirilemeyecek konular hakkında isnat izafe etmesinin, davacının sosyal değerini ihlal ettiği ve kişilik haklarına saldırı niteliği taşıdığı…”

Mahkemenin Akşener’i iki ayrı konuşmasından ötürü 20’şer bin TL olmak üzere toplam 40 bin TL tazminata mahkum ettiğini, yargılama gideri ve faiziyle birlikte faturanın 74 bin 705 TL’ye çıktığını belirten Saymaz, Akşener’in bu miktarı dün ödediğini aktardı.

İyi Parti lideri, tazminatı yatırdıktan sonra yakın çevresine şu yorumu yaptı:

“Benim param helaldir. Biraz da helal para yesinler!”

foto11 1
Akşener/Erdoğan

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Erdoğon’a Tazminat Ödeyen Akşener : ”Biraz da Helal Para Yesinler”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!