‘Eris varyantının belirtileri COVID’e benziyor’

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 232625

Uzmanların, önlem alınması için uzun süredir uyardığı COVID-19’un Eris varyantının Türkiye’de de görüldüğü resmi olarak açıklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, virüsün Türkiye’de görülmesini endişe konusu sayılmayacak bir gelişme olarak tanımlayarak “Mevcut tedbirlere ve günlük hayatımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) Başkanı Kemal Noyan ise yaptığı açıklamayla Eris’in belirtilerine dikkat çekerek tedbirli olunması gerektiğini vurguladı. Noyan açıklamasında Eris varyantının belirtilerinin diğer COVID-19 varyantlarının belirtileri olan ateş, öksürük, boğaz ağrısı, nefes darlığı veya solunum güçlüğü ile benzer olduğuna dikkat çekti.

Noyan, bu belirtilerin görülmesi halinde uzmana başvurulması gerektiğini anımsatarak “Yeni varyantlara karşı geliştirilecek aşılar, maske, sosyal mesafe ve el hijyeni gibi korunma tedbirleri önemini artırmıştır” dedi.

Kaynak:Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
‘Eris varyantının belirtileri COVID’e benziyor’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!