Eski AKP’li bakan Meclis’te zeytinyağı dağıttı: CHP’li milletvekili tepki gösterdi!

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 093335

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AKP Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez, bugün milletvekillerine, TBMM Genel Kurulu’nun “Akbelen” gündemiyle yaptığı olağanüstü toplantı sırasında, zeytinyağı dağıttı.

“BU BİR RÜŞVETTİR. BİZ BUNU KABUL ETMİYORUZ”

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, bu durumun rüşvet olduğunu belirterek zeytinyağını iade edeceğini açıkladı. Öztunç şunları söyledi:

“Eski Enerji Bakanı Fatih Bey, bugün Akbelen ormanlarıyla ilgili Meclis’te konuşma yaptı. Dedi ki ‘Bu zeytinyağları Akbelen ormanlarında, o santralin hemen kıyısında, santraldeki işçiler, santral sahipleri tarafından üretiliyor. Zeytinlere bir şey olmuyor’ dedi. Her milletvekiline gönderdiğini söyledi. Bu bir rüşvettir. Biz bunu kabul etmiyoruz. Ben bunu kabul etmiyorum. Bu zeytinyağını Sayın Bakan’a iade ediyorum, yolluyorum. Malum, kendileri her şeyde zeytinyağı gibi üste çıktıkları için. Bunu gönderiyorum. Ettikleri lafları da kabul etmiyoruz. Bu zeytinyağını da hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Sayın Bakan ve AKP’liler güle güle bu zeytinyağlarını içsinler, yemeklerinde kullansınlar. Çünkü bu zeytinyağları saf değildir. Bunların içerisinde Akbelen köylülerinin emeği vardır, onların çalınan umutları vardır. Biz bunu iade ediyoruz.”

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Eski AKP’li bakan Meclis’te zeytinyağı dağıttı: CHP’li milletvekili tepki gösterdi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!