Eski bir yazıyı tamamlayan roman: Günce

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yazar Erbil Karakoç’un yeni romanı ‘Günce’ okuyucuyla buluştu.

Artshop yayınevinden yayımlanan roman hakkında Erbil Karakoç, “Daha önce  yazdığım bir yazıyı şimdi yeniden gündemime alıyorum. Büyük bir farkla Günce isimli romanımın yayımlanması ile endüstriyel edebiyata ya da endüstriyel romancılığa karşı meydan okuyarak… Evet bu bir meydan okuyuş… Onların tekelci yayın evlerine, fuarlarına, her türlü  medyalarına ve köleleştirdikleri edebiyata karşı meydan okuyoruz…” diyor.

154826061 whatsapp image 2023 08 14 at 15.05.43

KİTAPTAN…

“Ötekiler, her sabah kalkıp umutlarını hayallerini var etmeye çalışırken yine kendi elleri ile kendi boğazlarını sıkarlar. Onlar yoksulluklarını sistemin bozukluğunda aramazlar onlar başlarına gelen her şeyi kendi hataları olduklarını sananlardır.

Eğitilmemiş ve varoluşunu aramayan insan adeta ıssız bir adada, kullanılmamış bir bahçede yaşıyormuşçasına kendi farkındalığına varmadan ömür tüketir.

İnsan tercih etmelidir. Gerçek bir insan mı olacak yoksa kendisine öğretildiği kadarıyla teknik bir insan olarak mı kalacak?”

Kaynak:Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Eski bir yazıyı tamamlayan roman: Günce

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!