Eski CHP Grup Başkanvekili Anadol’dan Kılıçdaroğlu’na: Hakkımı helal etmiyorum

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) parti içerisindeki tartışmalar bitmek bilmiyor. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti genel başkanlığını bırakmasına yönelik eleştirilere dair yaptığı ‘Parti ilkelerine bağlı temiz bir insan olsa Genel Başkanlığı bugün bırakırım” açıklaması tartışmayı alevlendirdi. Partinin Eski Grup Başkanvekili Kemal Anadol Kılıçdaroğlu’na yönelik çağrı niteliğinde bir açıklama yayımladı.

192126701 kemal

Kemal Anadol

‘YALANLAMANIZI BEKLEDİM’

Açıklamada “Gazeteler ‘Parti ilkelerine bağlı temiz bir insan olsa Genel Başkanlığı bugün bırakırım’ dediğinizi yazdı. Bu sözlerinize inanamadım. Yalanlamanızı bekledim. Ama siz susmakla yetindiniz.” denilirken açıklamanın devamında şöyle denildi: “Bu durumda söz, ömrünü CHP ilkelerine adamış, bırakın akçeli işlere bulaşmayı maddi kayıplara uğramış fedakâr örgüt emekçilerine düşüyor.  Seçim kazanıldığında adaylardan çok sevinen, yitirildiğinde onlardan çok üzülen isimsiz kahramanlara düşüyor.”  

“FETÖ HATIRLATMASI”

Anadol, sürece ilişkin yaptığı değerlendirmede şu hatırlatmalarda bulundu: 

Emekli olduktan sonra CHP size İş Bankası idare Meclisi Üyeliği, Parti Meclisi ve MYK üyeliği, Milletvekilliği, Grup Başkanvekilliği ve en son Atatürk’ün koltuğunu verdi. CHP ilkelerine ters düşen uygulamalarınıza sırf parti zarar görmesin diye sabretti.  Siz ise şu anda yurt dışında kırmızı bültenle aranan kişileri, yetmez ama evetçileri milletvekili yaptınız. FETÖ’cü olduğu savıyla üniversiteden çıkarılanları, yasa dışı yollarla yurt dışına kaçan kişileri danışman yaptınız.

İSTİFA ÇAĞRISI 

Anadol açıkklamasının sonunda ise Kılıçdaroğlu’na istifa çağrısında bulundu: 

Cumhuriyet ve Atatürk düşmanları ile helalleştiniz ama kendi partinizin laik, demokratik düzeni savunan kadrolarına küstünüz. CHP’li seçmeni ise her seçimde tıpış tıpış sandığa giden oy makinesi yerine koydunuz. 

Şimdi CHP ilkelerine bağlı, geçmişi temiz binlerce insan Atatürk’ün koltuğunu bir an önce bırakmanızı istiyor. 

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu,

Genel Başkan seçildiğiniz Kurultayın başkanıydım. 

Size hakkımı helal etmiyorum.

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Eski CHP Grup Başkanvekili Anadol’dan Kılıçdaroğlu’na: Hakkımı helal etmiyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!