EYT’liler bu habere dikkat! SGK’dan erken başvuru uyarısı geldi – Ekonomi haberleri

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

resim 2023 03 01 144359881

8 Eylül 1999 öncesinde sigortalı olarak çalışmaya başlamış, yılını ve primini doldurmuş ancak yaş şartı nedeniyle emekli olamayan milyonlarca Emeklilikte Yaşa Takılanlar ( EYT), aylar sonra istediği sonucu elde etti. EYT yasa düzenlemesi deprem nedeniyle çalışmalarına 21 gün ara veren Meclis Genel Kurulunda dün kabul edildi. Bakan Bilgin, ilk maaşın nisanda yatırılacağını söylerken, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) EYT’liler için yol haritasını açıkladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“8.9.1999 öncesi ilk defa sigortalı olanların emekli aylığına hak kazanmasında yaş şartını kaldıran düzenleme TBMM Genel Kurulunda kabul edilmiştir.

Söz konusu kanun henüz Resmi Gazetede yayımlanıp yürürlüğe girmediği halde çok sayıda vatandaşımız gerek e-Devlet gerekse
doğrudan başvuru yolu ile Kurumumuzdan aylık talebinde bulunmaktadır.

Konuya ilişkin kanun Resmi Gazetede yayımlanıp yürürlüğe girmeden yapılan bu taleplere istinaden Kurumumuzca aylık bağlama işlemi yapılması yasal olarak mümkün değildir.

Tüm süreçler tamamlanıp Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdikten sonra Kurumumuzdan aylık talebinde bulunulması halinde aylık bağlama işlemleri en kısa sürede sonuçlandırılacaktır.”


Kaynak:Milli Gazete

1
emoji-1
Emoji
1
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
1
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
2
emoji-8
Emoji
EYT’liler bu habere dikkat! SGK’dan erken başvuru uyarısı geldi – Ekonomi haberleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!