Gabonlu Dina’nın şüpheli ölümünün ardından Karabük’te korkunç iddia: Fuhuş çetesi mi var?

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karabük’te Filyos Çayı’nda ölü halde bulunan 17 yaşındaki Gabonlu öğrenci Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga’nun soruşturması kapsamında serbest bırakılan D.A., geçtiğimiz günlerde tutuklandı. Olayla ilgili soruşturma devam ederken Dina’ya yönelik taciz ve zorla fuhuş iddiaları da gündemdeki yerini koruyor. 

Öte yandan Gabon Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Avukatı Kerim Bahadır Şeker, Karabük’te 16 yaşındaki siyah bir kıza fuhuş yaptırıldığını iddia etti. 

Şeker, “16 yaşında bir siyah kız çocuğuna otelde fuhuş çetesiyle zorla fuhuş yaptırıldığını ve basıldığını duydum. Karabük’te artık çete, örgüt ya da öyle bir kumpas mı var? Örgütlü şekilde mi çalışıyorlar amaçları nedir?” dedi.

011442810 dina s8 sb

‘SON DEĞİL BAŞLANGIÇ’

Şüpheli olarak tutuklanan D.A’ya ilişkin konuşan Şeker, “D.A’nın tutuklanması bir son değil bir başlangıç. Çünkü olayın başlangıcıyla alakalı bizim elde edemediğimiz çok farklı bulgular var. Bizim kanımızca kesinlikle adli kontrolle serbest bırakılan iki kişinin de bu cinayette parmağı var. Bunlardan biri İ.Ç. ve diğeri S. Ç.” ifadelerini kullandı.

PARA TEKLİF ETMİŞLER

Dina’nın annesinin attığı mesajları açıklayan Şeker, “Mesajlarda, ‘Anne bana 300 bin frank teklif ettiler. Birlikte olmak istiyorlar’ diyor. Bununla alakalı delilleri dosyaya sunacağız” dedi.

011510059 whatsapp image 2023 04 15 at 01.15.03

(Kerim Bahadır Şeker)

‘SÖYLENTİLERİ DUYDUM’

Bahsi geçen 16 yaşındaki kız hakkındaki fuhuş iddialarını duymadığını belirten Karabük Barosu Başkanı Emrah Köklü, bölgedeki fuhuş çetesi iddialarına ilişkin ise “Afrika kökenli öğrencilerde bir fuhuş durumu var. Zorlanıp zorlanmadıkları hususunu bilmiyorum ama Karabük’te bu söylentiler benim de kulağıma geldi” açıklaması yaptı. 

011602778 baro

(Emrah Köklü)

Gabonlu Dina’nın şüpheli ölümüne ilişkin Köklü, “Barolar Birliği ve birçok kadın hakları platformu beni aradı. Kadın hakları çok zor bir mücadele. Sonrasında kadın düşmanlarının eline koz verecek bir durum olmasın diye bekledik. Bir teyakkuz durumunda da hazırız” şeklinde konuştu.

Kaynak:Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Gabonlu Dina’nın şüpheli ölümünün ardından Karabük’te korkunç iddia: Fuhuş çetesi mi var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir