Gel de ‘Türkiye laiktir laik kalacak’ sloganına dönme

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AKP MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, 6284 sayılı yasayı savundukları için AKP’li kadınları hedef alan Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’na tepki gösterdi.

Miroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, IŞİD göndermesi yaparken, “Türkiye laiktir laik kalacak sloganına gel de dönme şimdi!” ifadesini kullandı.

Miroğlu’nun paylaşımı şöyle:

“Adam Prof. Üniversitede tarih öğretiyor. Ama bize duyurduğu sesler, ancak uyuyan bir DAİŞ hücresinin mensubundan duyabileceğimiz sesler. Özlem Zengin, Derya Yanık ve Çiğdem Erdoğan Atabek’i cehennemde yakacak! Nerden nereye: Türkiye laiktir laik kalacak sloganına gel de dönme şimdi!”

095842463 orhanmiroglu

NE OLMUŞTU?

Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Aile Bakanı Derya Yanık, AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin ve Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’i hedef almıştı.

6284 sayılı kanunu savunduğu için daha önce tehdit mesajları aldığını açıklayan Zengin ile Bakan Derya Yanık ve Atabek’in fotoğraflarını sosyal medyadan paylaşan Sofuoğlu, “Listenin neresinde olurlarsa olsunlar, Kabe’nin örtüsüne sarılı olsalar bile, cehennem soğuyuncaya kadar cehennem soğuyuncaya kadar cehennem soğuyuncaya kadar…” demişti.

Zengin, Sofuoğlu’nun sözleri için, “Bu tehdit değil de nedir? Ve bunlar AK Partili falan da değil” diye yanıt vermişti. 

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Gel de ‘Türkiye laiktir laik kalacak’ sloganına dönme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!