Gözler ödeme takviminde: Aralık ayı Aile Destek Programı ödemeleri ne zaman?

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gözler ödeme takviminde: Aralık ayı Aile Destek Programı ödemeleri ne zaman?

Aile Destek Ödemeleri aralık ayının ilk haftası itibariyle araştırılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen destek ödemeleri geçtiğimiz 8 Kasım’da hesaplara yatmaya başlamıştı. Aile Destek Programı başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabilmektedir. Peki, aralık ayı Aile Destek Programı ödemeleri ne zaman?

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere sosyal yardım desteği sağlanıyor. Kişi başına düşen aylık gelir aralığına göre hesaplanan Aile Destek Programı ödemelerinde, gelir miktarına göre yardım tutarı değişiklik gösteriyor. Aralık ayı aile destek ödemelerinin bu hafta içerisinde hesaplara yatması bekleniyor. Destek ödemeleri geçtiğimiz 8 Kasım’da hesaplara yatmaya başlamıştı.

ÖDEMELERLE İLGİLİ AÇIKLAMA Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi internet sayfasından yapılan açıklamada; “Program dahilindeki gelecek ödemelerde de aynı uygulama sürdürülecek olup destek sağlanacak ayın sonunda ödeme işlemleri güncel veriler ışığında başlatılacaktır. İşlemleri takip eden ayın ilk haftasında ise hak sahibi vatandaşlarımıza Türkiye Aile Destek ödemeleri ulaştırılacaktır.” ifadelerine yer verildi. AİLE DESTEK PROGRAMI NE KADAR YATACAK? Aile Destek Programı ile ihtiyaç sahibi ailelerin, Haziran 2022 – Mayıs 2023 döneminde en fazla 12 aylık süre ile hane içindeki kişi başına düşen gelir tutarına göre belirlenen 4 farklı gelir aralığı için farklı yardım tutarları ile aylık periyotta desteklenmeleri sağlanacak.

95jbGhaLBE20JLbW5UyB6QAile Destek ödemeleri hane içinde kişi başına düşen aylık gelir aralığına göre hesaplanmaktadır. İşte tutarlar; 450 TL ve altı olanlar: 1.250 TL olarak hesaplandı. 450 TL üzeri – 911,15 TL ve altı olanlar: 1.100 TL alacak. 911,15 TL üzeri – 1372,30 TL ve altı olanlar: 950 TL olarak hesaplandı. 1372,30 TL üzeri – 1833,45 TL’den az olanlar: 850 TL alacak.

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Gözler ödeme takviminde: Aralık ayı Aile Destek Programı ödemeleri ne zaman?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!