GTA 6 görüntülerini sızdıran kişinin ‘akli dengesi yerinde değil’

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eylül ayında, yani neredeyse 1 yıl önce sızdırılan GTA 6’nın erken geliştirme safhası görüntüleri ve videoları, interneti sallamıştı. Rockstar Games, bir oyun geliştirdiği zaman en ufak sızıntıya yer vermemesiyle bilinen bir şirket.

Bu olay da onların itibarını ve GTA 6’nın olası pazarlama stratejilerini baltalamıştı. Rockstar, sızıntının hemen ardından bunu gerçekleştiren kişinin 17-18 yaşlarındaki Arion Kurtaj isimli İngiliz bir gencin olduğunu öğrenmiş ve tabii ki dava açmıştı.

Webtekno’nun haberine göre psikiyatristler, Kurtaj’ın akli dengesinin yargılanmak için uygun olmadığını belirtti.

230610147 gta 6 gta vi 00

GTA 6’nın erken geliştirme görüntülerini sızdırmakla itham edilen 18 yaşındaki Arion Kurtaj, psikiyatristler tarafından yapılan değerlendirmenin ardından “yargılanmaya elverişsiz” olarak kabul edildi. Bunun sonucunda, jürinin artık suçlu ya da suçsuz kararını vermek yerine, Kurtaj’ın bu eylemleri gerçekleştirebilme kabiliyetine sahip olup olmadığına karar vermesi gerekecek.

Ancak Kurtaj’ın tek suçu bu değil: Kendisi aynı zamanda Uber’i, NVIDIA’yı ve finansal teknoloji firması Revolut’u hack’lemek ve hatta şantaj yapmak ile de suçlanıyor. Toplamda 12 suçlamayla karşı karşıya olan Kurtaj’ın bu değerlendirmenin ardından o davalardan da beraat etmesi mümkün.

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
GTA 6 görüntülerini sızdıran kişinin ‘akli dengesi yerinde değil’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!