Huzeyfe Yılmaz kimdir? Yeni Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Huzeyfe Yılmaz kaç yaşında, nereli?

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 163033

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Atama Kararı ile Huzeyfe Yılmaz, Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı oldu. Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Huzeyfe Yılmaz hakkında hayatı, kim olduğu, nereli ve kaç yaşında olduğu araştırılıyor. Peki, Huzeyfe Yılmaz kimdir? Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Huzeyfe Yılmaz kaç yaşında, nereli? İşte, Huzeyfe Yılmaz hakkında merak edilenler…

HUZEYFE YILMAZ KİMDİR?

Huzeyfe Yılmaz, 1977 yılında Bolu’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. 2000 yılında Kocaeli Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Gazi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nde yüksek lisansı ve aynı süre zarfında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde dil eğitimini tamamladı.

2001-2005 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde Mühendis ve Teknik İşler Müdür yardımcısı, 2005-2014 yılları arasında Türksat A.Ş’de Ankara İl Müdürü, Teknik İşletme Müdürü, Kocaeli İl Müdürü ve Altyapı İşletme Direktörlüğünde çalıştı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda; 2014-2018 yılları arasında Bilgi İşlem Dairesi Başkanı, 2017-2018 yılları arasında ise Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürü olarak görev yaptı. 2018 -2022 (Temmuz) yılları arasında Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraki olan TARNET A.Ş.’de Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürüttü.

Merkez Birliği Yönetim Kurulu kararı ile Temmuz 2022’de Bilgi Teknolojileri Grup Başkanı olarak göreve getirildi.

2023 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı kararıyla Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak görev almaya başladı.

Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Bakan Yardımcılığına getirilen isimler;

Huzeyfe Yılmaz

Hüseyin Kürşat Kırbıyık

Şuayıp Birinci

Tolga Tolunay

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Huzeyfe Yılmaz kimdir? Yeni Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Huzeyfe Yılmaz kaç yaşında, nereli?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!