İhsan Şenocak’dan seçim öncesi kirli provokasyon

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 125157

İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Akit yazarı Taha Emre Özdemir, bugünkü köşesinden İlmi ve Fikri Araştırmaları Merkezi (İFAM) Kurucusu İhsan Şenocak’ın  kendisinin köşesi aracılığıyla Müslümanları ‘uyardığını’ belirtti.

Özdemir’in yazısının ilgili kısmında şu ifadeler yer aldı:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısına rakip olarak çıkanların Türkiye’yi sürükleyeceği yeni düzen sayın Karamollaoğlu’nun aksine, “kör, sağır ve dilsiz” olmayanlar tarafından açıkça fark edilirken, Fıkıh Doktoru İhsan Şenocak da köşemiz aracılığıyla Müslümanları şöyle uyarıyor:

‘Bir Müslümanın Allah-u Teala’nın huzuruna götüreceği en büyük ameli CHP’ye düşmanlıktır. Bir Müslüman olarak CHP’ye karşı duruşumdan iftihar ediyorum. Dinime, imanıma, bütün mukaddesatıma kast eden CHP’ye karşı oluşum, ahirette güvendiğim en büyük amelimdir'”

DİYANET’TEN KOVULMUŞTU

“Pantolon giyen kadınların cehennemlik olduğu” yönündeki ifadeleriyle tepki çeken ve yeni evli erkeklere yönelik “genç kaynana şehvet uyandırır” sözleriyle gündeme gelen İlahiyatçı İhsan Şenocak’a Diyanet İşleri Başkanlığı soruşturma açmış, sürecin sonunda da Şenocak Diyanet’teki görevinden istifa etmişti.

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
1
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
İhsan Şenocak’dan seçim öncesi kirli provokasyon

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!