İngiltere şokta: Bebek katilinin notları bulundu!

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere’nin kuzeyindeki Manchester Mahkemesi, 33 yaşındaki Lucy Letby‘nin, bakımını üstlendiği bebeklerin kanlarına ve midelerine hava enjekte ederek, onları gerekli ölçülerin çok üzerinde besleyerek, fiziksel olarak saldırarak veya insülinle zehirleyerek öldürdüğünü ortaya çıkarmıştı.

Letby’nin 2018 ve 2019 yıllarında polis tarafından soruşturmayla bağlantılı olarak iki kez tutuklandığı, Kasım 2020’de de tekrar tutuklandığı bildirildi.

İngiltere Kraliyet Savcılık Servisi (CPS) yaptığı açıklamada, Letby’nin 2015-2016 yılları arasında Chester Kontesi hastanesinin yenidoğan koğuşunda 13 bebeğe “gizlice saldırdığını” belirtti.

Savcılar, kadının amacının “bebekleri öldürmek” ve meslektaşlarını “doğal bir ölüm nedeni” olduğuna inandırmak olduğunu ileri sürdü.

EVİNDE PİŞMANLIK İFADE EDEN NOTLAR BULUNDU

Polis, soruşturma sırasında Letby’nin evinde yaptığı aramada el yazısıyla yazılmış, çeşitli notlar buldu.

“Yaşamayı hak etmiyorum. Onları bilerek öldürdüm çünkü onlara bakacak kadar iyi değilim” diye yazan Letby, bir başka notunda ise “Ben korkunç kötü bir insanım” ve “Ben kötüyüm, bunu ben yaptım” ifadeleri yer aldı.

145759077 23

HÜKÜMETTEN SORUŞTURMA ÇAĞRISI

Birleşik Krallık hükümeti, “klinisyenler tarafından dile getirilen endişelerin nasıl ele alındığı” da dahil olmak üzere cinayetlerle ilgili bağımsız bir soruşturma başlatılmasını emretti.

Hükümet, soruşturmanın “ölümleri ve olayları çevreleyen koşulları” araştıracağını duyurdu.

Sağlık Bakanı Steve Barclay, kurbanların ebeveynlerinin seslerinin soruşturma boyunca “duyulacağı” sözünü vererek, cevaplanması gereken birçok soru olduğunu belirtti.

Letby, 21 Ağustos’ta Manchester Crown Mahkemesinde hüküm giyecek.

Kaynak Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
İngiltere şokta: Bebek katilinin notları bulundu!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!