İngiltere'de cep telefonu çalmak isteyen hırsıza esnaftan yardım teklifi

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

IMG20221206071012

Telefon mağazasına soygun girişimi başarısızlıkla sonuçlanan hırsıza, Müslüman esnaf herhangi bir müdahalede bulunmadı. Esnaf, olayın ardından sosyal medyadan gence yaptığı çağrıda yardım teklif etti.

Gencin Afzal Adam’ın sahibi olduğu cep telefonu mağazasında hırsızlık yapmaya çalışmasının ardından sosyal medyadan hırsıza seslenen işletme sahibi, “Şu an çoğumuz için çok zor zamanlar. Bu yüzden, masaya yiyecek koymakta zorlanıyorsan, nasıl yardımcı olabileceğimizi görmek için lütfen bizi mağazamızda ziyaret et.” paylaşımında bulundu.

Adam’ın paylaşımında “Başkalarına merhamet et ki merhamet göresin.” mealindeki hadisi şerife atıfta bulunması, çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tarafından da beğeni aldı.

Yaşananları anlattı

Paylaşımın ardından farklı din ve milletlere mensup çok sayıda kişiden anlamlı ve dokunaklı mesajlar alan Adam, hırsızlık girişiminin olduğu günü ve sonrasında yaşananları AA muhabirine anlattı.

“Kovid-19 salgını döneminde güvenlik amaçlı kapı kilitleme mekanizması kurduk”

Adam, Kovid-19 salgını döneminde alınan tedbirler kapsamında, müşterilerin dükkana girerken maske taktığını veya kapüşonlu kıyafetler giydiğini, bu nedenle herhangi bir hırsızlık vakası olması halinde polise durumu nasıl açıklayacağını düşündüğünü anlattı.

Bu sebeple kendince güvenlik önlemi anlamaya karar verdiğini ve mağaza içerisindeki tezgahın altına kapı kilitleme mekanizması yerleştirdiğini belirten Adam, bu mekanizma sayesinde müşteriler dükkana girdiği andan çıkış yaptığı ana kadar kapıyı kilitli tuttuklarını ifade etti.

Hırsızlık girişiminin olduğu gün de müşteri görünümlü genç hırsız içeri girdikten sonra mağazadaki personelin her zamanki gibi kapı kilitleme mekanizmasını çalıştırdığını anlatan Adam, bunu fark etmeyen hırsızın içeri girdikten sonra dükkandaki en pahalı iki telefonu incelemek istediğini söyledi.

Adam, hırsızın 1700 sterlin değerindeki telefonları eline alır almaz dışarı çıkmak için hızlıca kapıya doğru koştuğunu ve kapının kilitli olduğunun farkına vardıktan sonra çıkamayacağını anladığını dile getirdi.

Sondakikam.com.tr

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
İngiltere'de cep telefonu çalmak isteyen hırsıza esnaftan yardım teklifi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!