iPhone 15 Ultra’ya ait kılıflar ortaya çıktı! Tasarım doğrulandı

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Apple’ın bir sorun çıkmazsa eylülün ikinci haftası tanıtmayı planladığı iPhone 15 serisi hakkında yeni gelişmeler ortaya çıkmaya devam ediyor. Telefonun depolama alanının artacağı, ekran tarafının büyüyeceği ve en önemlisi de ses açıp kapama tuşu yerine gelecek tuşun işlevi ortaya çıkmıştı. 

EYLEM TUŞUNUN GELME İHTİMALİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

iPhone 15 serisine ait olduğu söylenen kılıf sızıntısına göre tahmin edilen tasarım detayları gerçek oluyor ve kaydırmalı ses tuşundan, tıklamalı ses açıp kapma tuşuna geçiş yapılıyor. 

094944413 iphone 15 serisi

Ortaya çıkan fotoğraflarda da görüldüğü gibi sesli ya da sessize almayı sağlayan anahtar yerini eylem tuşuna bırakıyor. Daha önce iOS 17 ile karşımıza çıkan bu değişiklik, tuşu farklı işlevler atanmasını içeriyordu. Yani kullanıcılar bu tuşa isterlerse farklı görevler atayabilecekler.

MacRumors tarafından daha önce aktarılan bir raporda yer alan bilgilerde tuşun olası işlevleri açıklandı. Buna göre dokuz seçenek yer alacak; erişilebilirlik, kestirmeler, sessiz mod, kamera, el feneri, odak, büyüteç, çeviri ve sesli notlar.  

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
iPhone 15 Ultra’ya ait kılıflar ortaya çıktı! Tasarım doğrulandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!