Irak’ta aftan yaralanan şahıs hapisten çıktıktan sonra 7 yaşındaki çocuk tecavüz edilerek öldürdü

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Irak’ın Basra kentinde 7 yaşındaki kız çocuğunu şeker bahanesi ile kandırdığı iddia edilen şahıs, 7 yaşındaki çocuğu tecavüz etmesinin ardından boğarak öldürdü. Cinayetin ardından bölgedeki güvenlik kamerası görüntülerinden tespit edilen saldırgan, polis tarafından saatler sonra yakalandı. İşlediği cinayeti itiraf eden cani, polis eşliğinde olay yerine götürülerek cinayeti nasıl işlediği anlattırıldı. Saldırgan, çocuğun cesedini ise çöpe attığını açıkladı.

Saldırganın oğlunu öldürmekten hapse girdiği ve 6 yıl sonra aftan yararlanarak serbest kaldığı ortaya çıktı.

180248606 irak

CUMHURBAŞKANI DEVREYE GİRDİ

Irak Cumhurbaşkanı Abdüllatif Reşit katilin en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini vurguladı. Bu gibi suçlarda caydırıcı sağlam ve kararlı olması gerektiğine dikkat çeken Reşit, vatandaşların güvenliğini, özgürlüğünü ve onurunu korumak gerektiğini ifade etti.

İDAM TALEBİ

Irak Çocuk Örgütü ise, katilin idam edilmesini istedi. Irak Çocuk Örgütü üyesi Reca Ahmet, katilin asılarak ölüm cezası uygulaması çağrısında bulunarak, bu gibi cinayetlerin uyuşturucu maddelere karşı mücadelenin önemini gözler önüne serdiğini dile getirdi.

Irak İçişleri Bakanlığı verilerine göre, Irak’taki suçların yüzde 80’den fazlasının uyuşturucu kullanan kişiler tarafından işleniyor.

Kaynak:Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Irak’ta aftan yaralanan şahıs hapisten çıktıktan sonra 7 yaşındaki çocuk tecavüz edilerek öldürdü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!