İsmailağa’da ‘platform’ kavgası! Cübbeli’den Mahmut Eren’e: Kimlerle berabersin?

kapak 215449.jpg
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kamuyounda “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen ve özellikle kadınlara karşı açıklamalarıyla da dikkat çeken Ahmet Mahmut Ünlü, bu defa vites yükseltti.

İsmailağa’nın etkili isimlerinden biri olan “Cübbeli” 24 Eylül 2023’teki “Haftalık Sohbet”inde, Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Halis Aydemir, eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve İsmailağa hocalarından olan Mahmut Eren’i hedef aldı.

215343269 cubbeli ahmet ve mahmut eren 1

Aydemir’in kurduğu “Tarih Okulu” üzerinden söz konusu isimlere tepki gösteren Ünlü’nün, sohbetinde Eren’in ismini ise telaffuz etmekten çekindiği görüldü.

Aydemir’e ‘hadis’ üzerinden de yüklenen ‘Cübbeli’ şunları söyledi:

“Tarih Okulu’na İsmailağa hocalarından, en başında bulunanlardan biri var. O da oraya üye olmuş, ders veriyor. Kimlerle berabersin? Geçen sene vakıf oldum, dedim, ‘Şimdi karıştırmayalım, belki tövbe ederler’ ama yok. Yine İsmailağa’nın en meşhur hocası, Aydemir ve Görmez’le orada. Bir Mehmet Görmez’in bulunduğu ortama adam da bakacak sarıklı, cübbeli, meşhur da bir adam. Mahmut Efendi hazretlerinin yakınlarından. Dolayısıyla demek ki buradaki hocalar sağlam. O da girecek oraya. Tamam o hoca efendi belki yanlış bir şey konuşmayacak ama orada 30 kişinin zehrine maruz bırakacak. Vallahi bu kafayla bir yere varamazsınız. Hemen tövbe etmeniz lazım.”

Kaynak:Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
1
emoji-7
Emoji
1
emoji-8
Emoji
İsmailağa’da ‘platform’ kavgası! Cübbeli’den Mahmut Eren’e: Kimlerle berabersin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!