İsrail Başbakanı Netanyahu’nun kalbine pil takıldı: Türkiye ziyareti ertelendi

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 111941

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun pazar gecesi kalp ameliyatı olduğu bildirildi.

İsrail Başbakanlık Basın Ofisinden yapılan açıklamada, geçen hafta kalp takip cihazı takılan Netanyahu’nun kalbine, pazar gecesi pil takıldığı kaydedildi. Pazar akşamı taburcu edilmesi beklenen Netanyahu’nun, yarın Meclis’teki Genel Kurul oturumuna katılmasının planlandığı belirtildi.

ZİYARETLERİ ERTELENDİ

İsrail Başbakanlık Ofisi, Netanyahu’nun gece geçirdiği ameliyat nedeniyle Türkiye’ye yapacağı resmi ziyaretin ertelendiğini ve ziyaretin yeniden programlanacağını aktardı. Bu Netanyahu’nun aralık ayında iktidara dönmesinden sonra Türkiye’ye yapacağı ilk ziyaret olacaktı.

İsrail basınının bildirdiğine göre Netanyahu’nun sağlık kontrolleri birkaç hafta sürebilir. İsrail Başbakanı’nın Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ziyaretinin de aynı nedenle ertelendiği kaydedildi.

Yüksek hava sıcaklıkları nedeniyle geçen hafta fenalaşarak hastaneye kaldırılan Netanyahu’ya kalp takip cihazı takılmıştı.

İsrail’de Netanyahu koalisyonunun, Yüksek Mahkemenin hükümet üzerindeki denetimini kaldıracak yasa tasarısını yarın 2. ve 3. oylama için Meclis Genel Kuruluna getirme planı, ülke genelinde protesto ve sivil itaatsizlik eylemlerini artırmıştı.

 

Kaynak Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
İsrail Başbakanı Netanyahu’nun kalbine pil takıldı: Türkiye ziyareti ertelendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!