İsveç Başbakanı Kristersson’dan Türkiye karşıtı eski vekile yanıt

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsveç Başbakanı Kristersson'dan Türkiye karşıtı eski vekile yanıt

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, NATO anlaşması çerçevesinde Türkiye’ye teröristlerin iade edilmemesini isteyen Türkiye karşıtı eski milletvekili Nalin Pekgül’ün mektubuna yanıt verdi. Kristersson, “İsveç dışındaki ülkelere yönelik olsun veya olmasın, İsveç’in terör üssü olmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, ülkesinin bir terör üssü haline gelmemesi gerektiğini belirtti. İsveç’te Türkiye karşıtlığı ile bilinen eski Sosyal Demokrat Milletvekili Nalin Pekgül’ün NATO anlaşması çerçevesinde Türkiye’ye teröristlerin iade edilmemesine yönelik gönderdiği mektubu cevaplayan Kristersson, “İsveç bir terör üssü haline gelmemeli” dedi.

“TERÖRE BULAŞMAYANLARIN KORKACAK HİÇBİR ŞEYİ YOK” Kristersson, Pekgül’e cevap olarak yayımladığı mektupta, şunları kaydetti: “Teröre, terörün finansmanına veya başka bir suça bulaşmayanların korkacak hiçbir şeyi yoktur. Bununla birlikte, İsveç dışındaki ülkelere yönelik olsun veya olmasın, İsveç’in terör üssü olmasına izin vermeyeceğiz. Bizim ülkemizde olduğu gibi, Türkiye’nin de terörizme karşı kendini koruma hakkı olduğu konusunda her zaman nettim.”

“ULUSLARARASI HUKUKA UYMAYA DEVAM EDECEĞİZ” İsveç’te evrensel hukuk kurallarının geçerli olduğunu hatırlatan Kristersson, “İsveç uluslararası hukuka uymaya devam edecektir. Başka bir şey düşünülemezdi. Hukukun üstünlüğü ile yönetilen dünyanın en güçlü devletlerinden biriyiz. İsveç vatandaşları asla iade edilmez.” ifadelerine yer verdi.. İsveç’in Türkiye ve Finlandiya ile yaptığı NATO anlaşmasının arkasında olduklarını belirten Kristersson, diğer partilerin de bu konuda kendilerine destek verdiğini aktardı.

SÖZCÜ KALIN’DAN İSVEÇLİ GAZETECİYE TEPKİ

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
İsveç Başbakanı Kristersson’dan Türkiye karşıtı eski vekile yanıt

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!