İsveç’te değil ama Türkiye’de normal

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 203226

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem, CHP ile Halk TV arasında yapılan anlaşmanın tek taraflı feshedildiğini duyurmuştu. Fesih haberinin duyurulmasıyla ortaya çıkan “anlaşma” ise tepkilere neden olmuştu.

Konuya ilişkin Habertürk canlı yayınında konuşan Erdem, Mehmet Akif Ersoy’un “Halk TV ile anlaşma yapmışsınız. Bu normal mi?” sorusuna “İsveç’te değil ama Türkiye’de normal. İngiltere’de değil ama Türkiye’de normal” şeklinde yanıt verdi. Eren Erdem, “Başka kanallarla da anlaşma var mı?” sorusuna ise “Var. Hangi kanal olduğunu söylemem uygun olmaz, o özel. Türkiye’de normal evet ama onlarla aramızda bir anlaşma var. Taraf olarak paylaşmamızı istemeyebilirler. Gizli değil” cevabını verdi.

Eren Erdem’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

*Seçim bizim için bir yenilgidir. Ortada bir kazanım yok ama buna felaket dersek yanlış olur.

*Biz Meral Akşener’i çok önemsiyoruz. Biz, ittifak sisteminin Türkiye için mutlaka bir ihtiyaç olduğu kanaatindeyiz. Hatta 6’lı değil, 16’lı değil, 26’lı masa kurmalıyız.

*CHP’de bir kriz yok. Öngörülebilir, sonuçları malum bir süreç var. Sonuçları malum derken neyi kastediyorum, kriz etrafında olağanüstü bir tartışma yürütmeniz gereken bir meseledir. Biz CHP’nin doğal alışkanlığı ve akışkanlığı içerisinde bir süreç yaşıyoruz. Biz bu süreçleri hep yaşarız, yaşadık. Bu süreçler içerisinde olgunlaşırız. Biz tartışırız, konuşuruz, birbirimizle polemik yaparız kapalı toplantılarında. Ama kamuoyunda CHP’nin farklı anlaşılması için özel gayret var. Bizim parti kurullarımızda yaptığımız toplantıların kamuoyuna yansıtılış şeklini izliyorum, katılan biri olarak. Yüzde 70-80 yalan bilgilerle dezenforme edilerek, kurullarda adeta birbirimizi yiyormuşuz gibi bir görüntü yaratılıyor. CHP’nin bölünmesi, parçalanması kimin işine geliyorsa onlar yapıyor.

 

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
İsveç’te değil ama Türkiye’de normal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!