İYİ Partili Kürşad Zorlu’dan ‘Ankara’ ve ‘İstanbul’ sorusuna dikkat çeken yanıt

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 154220

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Yerel seçime ittifak yapılmadan gidilsin” çağrısı siyasetin gündeminde yerini korumaya devam ediyor.

Son olarak basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, o çağrının amacını “Siyasi partiler kendi kimlikleriyle kuruluş felsefeleriyle milletimize hizmet edemez hale geldi. Bu bilinç dışılığı ortadan kaldırarak Genel Başkanımız, tümn partilere gelin kendi kadrolarımızla yarışalım diyor” olarak açıkladı.

Öte yandan Zorlu, İYİ Parti’nin yerel seçimlerde kendi adaylarını çıkaracağını da söyledi.

SİYASİ PARTİLER KENDİ KİMLİKLERİYLE REKABET EDEMEZ HALE GELDİ”

Partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Zorlu, Akşener’in çağrısının amacını “Siyasi partiler kendi kimlikleriyle, öz bilinçleriyle, ortaya koydukları kuruluş felsefeleriyle hizmet edemez, rekabet edemez hale geldi. Bu bilinç dışılığı, normal dışılığı ortadan kaldırmak ve milleti merkezine alan bir anlayışla, onun daha iyi hizmet almasını esas alan bir düsturla Genel Başkanımız diyor ki tüm siyasi partilere ‘gelin kendi kadrolarımızla yarışalım” diyerek açıkladı.

“ERDOĞAN’DAN DA CEVAP BEKLİYORUZ”

İttifak sistemine başından beri karşı olduklarını kaydeden Zorlu, “Bir süre sonra apartman yönetimlerinde, kooperatiflerde, her yerde ittifak kurmak için çağrı oluşacak. Böyle bir siyaset olamaz. Buna artık bir dur demeliyiz. Biz başından beri bu sistemin getirdiği dayatmanın karşısında olduk. Bu tutarlılık içinde bu çağrıda bulunduk. Bu çağrıyı yerine getirme gayesi içerisinde olacağız. Başta Sayın Erdoğan olmak üzere diğer siyasi partilerden ne cevap gelecek hep birlikte göreceğiz” dedi.

“KENDİ ADAYLARIMIZI ÇIKARACAĞIZ”

Yerel seçimlerde adayların çok önemli olduğunu hatırlatan Zorlu, “Sadece büyükşehirler ekseninde bakılmasın. Biz bu kararlılığımızı devam ettireceğiz. Her bir ilçede, ilde vatandaşlarımızın sesini dinlemeye başlayacağız. Eylül ayı ortasında, 15’i gibi Genel Başkanımız bütün illerimizde teşkilatlarımızda bir araya gelecek. Onların görüşlerini, taleplerini dinleyecek. Vatandaşlarımızla da bir araya gelecek” ifadelerini kullandı.

“Ayrıca 1 Ekim itibarıyla belediye başkanlığına veya meclis üyeliğine aday olmak isteyen il ve ilçe başkanlarımızın görevlerinden ayrılmaları konusunda tavsiye kararı aldı” açıklamasında bulunan Zorlu, kararın bu teşkilatlara göndereceklerini ifade etti.

Zorlu, kendi adaylarını çıkaracaklarını ve bunun hazırlıkları içerisinde olduklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
İYİ Partili Kürşad Zorlu’dan ‘Ankara’ ve ‘İstanbul’ sorusuna dikkat çeken yanıt

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!