Kabine’de Eyt Görüşmesi

Eyt Kabine'de
Eyt Kabine'de
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında milyonların heyecanla beklediği emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesinin ele alındığı ekonomi toplantısı yapılıyor. Beştepe’deki toplantıda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin yanı sıra ekonomi kurmayları da yer alıyor.

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) sorunu için kritik toplantı başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde gerçekleşen toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati katıldı. Her iki bakan da düzenleme ile ilgili sunum yapacak.

BU AY İÇİNDE MECLİS’E GELMESİ BEKLENİYOR

Toplantının ardından alınacak kararlarla birlikte düzenlemelerin ilerleyen günlerde TBMM Başkanlığı’na sunulacak. EYT düzenlemesinin Aralık ayı içerisinde Meclis’e, yılbaşından sonra da yasalaşması bekleniyor.

İLK ETAPTA 2 MİLYON KİŞİ FAYDALANACAK

Kamuoyunda ’emeklilikte yaşa takılanlar’ olarak bilinen vatandaşlardan ilk olarak 2 milyona yakın kişinin emekli olacağı düşünülüyor.

Sondakikam.com.tr

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Kabine’de Eyt Görüşmesi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!