Kanada, Rus kişi ve kuruluşlara yeni yaptırımlar uyguladı

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 081742

Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile Ukrayna Başbakanı Denis Şmihal, Kanada’nın Ontario eyaletinde yer alan Toronto kentinde bir araya geldi.

Görüşmenin ardından Başbakan Trudeau, Kanada’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle Rusya’ya yeni yaptırımlar uygulanacağını ve Ukrayna’ya yeni askeri destek paketi sağlayacağını açıkladı.

Trudeau, Kanada’nın Ukrayna’ya 21 bin saldırı tüfeği, 38 makineli tüfek ve 2,4 milyon mermi göndereceğini aktararak, aralarında Rus paralı asker şirketi Wagner’e bağlı kişilerinde bulunduğu 14 kişi ve 34 kuruluşa yaptırım uygulayacaklarını ifade etti.

Gerektiği sürece Ukrayna’ya her türlü desteği vermeye devam edeceklerini vurgulayan Trudeau, Kanada’nın ayrıca Rusya’nın yaptırımları delmesini sağlayan Belarus’ta bulunan 9 finans kuruluşuna da yaptırım uygulandığını açıkladı.

Kanada, Ocak 2022’den bu yana Ukrayna’ya mali, askeri, insani ve diğer yardımlar kapsamında 8 milyar Kanada dolarından fazla yardım taahhüt etti.

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Kanada, Rus kişi ve kuruluşlara yeni yaptırımlar uyguladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!