Kılıçdaroğlu’nun yol haritası belli oldu: 300 milyar dolar ayrıntısı

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

151114094 thumbsbcde4d4fdd6f26cae828861d40c4a88ca3

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ‘Sana Söz’ sloganıyla başlattığı seçim kampanyasında bugüne kadar iktidara yakın sermaye gruplarına aktarıldığını söylediği 418 milyar doların geri alınacağı yine dillendirilecek; bu parayla yapılacaklar da anlatılacak.

Bununla beraber Kılıçdaroğlu’nun kampanyasının yeni aşamasındaysa ‘300 milyar dolar’ öne çıkacak. Yurt dışı görüşmelerinden sonra “Temiz para getireceğim” diyen Kılıçdaroğlu, bu miktarın ilk aşamada 300 milyar dolar olacağını söylemiş ama ayrıntı vermemişti.

Diken’den Altan Sancar’ın haberine göre, 418 milyar dolarla ‘adalet’i vurgulayan Kılıçdaroğlu, ‘300 milyar dolar’la ‘zenginleşme ve yatırım’a odaklanacak. Kılıçdaroğlu’nun yurt dışı gezilerinde bir araya geldiği yatırımcılardan sağlanacak 300 milyar dolar vurgulanacak.

VAADİ SEÇMENE ULAŞTIRACAK

Millet ittifakı ve Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi halinde iki ila beş yıl içinde en az 300 milyar dolarlık ‘katma değer üreten yatırım’ vaadi seçmene ulaştırılacak. Kılıçdaroğlu bu kampanyayla AKP’den gelen “IMF’den borç alınacak” iddiasının da önüne geçerek, bu yatırımlarla Türkiye ekonomisinin kalkınacağını anlatacak.

Kılıçdaroğlu’nun vadedeceği yatırımların ağırlıklı olarak teknoloji, ham madde ve Türkiye’nin önde olduğu gıda sektörüne yönelmesi planlanıyor.

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Kılıçdaroğlu’nun yol haritası belli oldu: 300 milyar dolar ayrıntısı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!